Blog

Lubisz słuchać muzyki i jesteś fanem głębokich brzmień oraz poszukujesz głośnika bezprzewodowego, który mógłby pomóc w uzyskaniu lepszego efektu audio? Świetnie się składa! Poniżej przedstawiamy elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. Jesteśmy pewni, że po zapoznaniu się z treścią dokonasz najlepszego wyboru, nawet jeśli nie za bardzo znasz się na parametrach technicznych.

Głośnik bezprzewodowy – a co to takiego?

Na początku warto zapoznać się z teorią. To tak samo, jak gdybyś chciał wyszukać, czym są darmowe spiny za rejestrację. Głośnik Bluetooth to małe przenośne akcesorium, które można podłączyć do urządzeń obsługujących połączenie bezprzewodowe Bluetooth lub NFC. Do tych sprzętów należą między innymi smartfony, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, a nawet telewizory. Jego największe zalety to łatwość przenoszenia i bardzo mały i kompaktowy rozmiar. To właśnie dzięki temu można go zabrać ze sobą. W porównaniu ze standardowymi głośnikami wbudowanymi w smartfony lub laptopy, głośniki Bluetooth pozwalają na odtwarzanie dźwięków z większą głośnością i jakością. Co ciekawe, niektóre typy głośników można łączyć w zestaw głośników zapewniający dźwięk przestrzenny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby głośnik dobrze spełniał swoją funkcję, należy go odpowiednio dobrać.

Wielkość urządzenia

Jeśli model jest uniwersalny, lepiej wybrać jego mniejsze rozwiązanie. W takim przypadku bez problemu zmieścisz go w plecaku, torbie lub w kieszeni. Jeśli natomiast planujesz używać głośników tylko w jednym miejscu, zdecydowanie najlepiej wybrać głośniki większe. Dlaczego? Taki sprzęt z całą pewnością może zapewnić zdecydowanie lepszy i głębszy dźwięk.

Czas pracy głośnika

Z całą pewnością warto również zwrócić uwagę na czas pracy głośnika mobilnego. Najlepiej zdecydować się na głośnik o żywotności baterii minimum 10 godzin. W tym miejscu warto także wspomnieć, że niektóre głośniki Bluetooth z baterią o większej pojemności mają funkcję zasilania mobilnego. Dzięki takiej opcji możemy ładować telefon nawet bez korzystania z gniazdka.

Jakość i głośność dźwięku

Głośniki mobilne są przeznaczone przede wszystkim do odtwarzania muzyki. Dlatego też warto zwrócić uwagę na jakość i głośność samego dźwięku. Mniejsze modele to zwykle głośniki monofoniczne. Co to oznacza? To rozwiązanie zapewni nam dźwięk średniej jakości, jak również dostarczy niższą głośność. Takie kolumny będą odpowiadać tym, którzy mają raczej niskie oczekiwania. Jeśli zaś zależy nam na doskonałym dźwięku i najlepszych wrażeniach słuchowych, zdecydowanie możemy wybrać model stereo z lepszą głośnością i jakością dźwięku. Pamiętajmy też o mocy głośników. W tym przypadku obowiązuje zasada, że ​​im większa moc, tym większa głośność.

Pozostałe kwestie

O czym jeszcze warto pamiętać? Oprócz parametrów technicznych, które przedstawiliśmy powyżej, bardzo ważna jest również funkcja multipoint. Dzięki niej można podłączyć w jednym czasie wiele urządzeń Bluetooth jednocześnie i słuchać muzyki z różnych urządzeń bez konieczności przełączania się między telefonami czy tabletami. Kolejną ważną opcją jest możliwość obsługiwania połączeń. Zwykle jest to domyślna funkcja głośnika, gdy ma on również wbudowany mikrofon. Oczywiście może go z ogromnym powodzeniem zastąpić urządzenie głośnomówiące, np. te, które masz w samochodzie.

Czy głośniki bezprzewodowe są czymś obowiązkowym? Zdecydowanie nie! To gadżet, który można zakupić, ale nie trzeba. Wszystko zależy od tego, gdzie i jak słuchamy muzyki. Jednocześnie lepiej wybrać sprzęt lepszej jakości niż rozwiązania, które są niesprawdzone. Dzięki temu artykułowi powinieneś już wiedzieć jak dokonać najlepszego wyboru.

Leave a Comment