Blog

Pomiędzy gorączkowym harmonogramem, stresem, społecznymi i zawodowymi obowiązkami: wszystko to popycha nas do szukania spokoju w domu. Pilnie trzeba się wyłączyć, poświęcić sobie czas i ponownie połączyć się ze swoimi uczuciami. W ciągu kilku lat przekształcenie swojego wnętrza w miejsce odpoczynku stało się prawdziwą koniecznością.

Nadal jednak konieczne jest przyjęcie odpowiedniego odruchu, aby dopasować ten wymarzony kokon, ponieważ nie wszystkie trendy w dekoracji są zgodne z tą rosnącą potrzebą relaksu. Naucz się wyłączać, aby lepiej się skoncentrować i ponownie ułożyć to, co najważniejsze.

Otwarta przestrzeń.

Sekret do kojącego wnętrza? Przestrzeń, która jest tak otwarta, jak to tylko możliwe. Aby oddychać w Twoim domu, musisz sprawić, aby ruch był bardziej płynny i łączyć pewne przestrzenie, takie jak kuchnia i salon, jeśli to możliwe. Aby stworzyć wrażenie głośności, można również bawić się podestami i wysokościami sufitów nawet w wąskich przestrzeniach.
Ideałem jest również możliwość otwarcia kokonu na ogród lub balkon, aby uciec od codziennych kłopotów. Ułóżcie więc swoje sofy i fotele tak, aby były zwrócone w stronę okien, kiedy tylko będziecie mogli, i żebyście mogli od tego wszystkiego uciec, patrząc na zewnątrz.

Stonowane światło.

Jeśli chodzi o jasność, najlepiej jest oczywiście faworyzować światło naturalne w jak największym stopniu, ale gdy tylko spadnie światło dzienne, należy zdecydować się na oprawy o stonowanym strumieniu.
Wskazane jest również, aby w każdym pomieszczeniu preferować kilka źródeł światła, które stworzą miękką i ciepłą atmosferę, zamiast centralnego światła sufitowego. Wreszcie, aby dopełnić relaksującą atmosferę, nie wahaj się zapalić kilku świec.

Przytulny pokój.

Twój pokój zasługuje na szczególną uwagę i musi być miejscem, które jest odłączone przez naturę. Aby nie ulegać pokusie przebywania przed ekranem przed snem, nie integruj w tym pokoju telewizora i unikaj podłączonych do niego urządzeń wspomagających relaks i sen. Nie zapomnij przełączyć swojego smartfona w tryb samolotowy tuż przed drzwiami sypialni.

Rośliny w domu.

Aby oddychać kojącą atmosferą w Twoim domu, roślinność jest do Twojej dyspozycji. Wszystkie rośliny mają cnoty relaksujące i z natury są antystresowe. Pozwalają nam one bezpośrednio połączyć się z tym, co istotne, jednocześnie pięknie ubierając nasze wnętrze. Wystarczy kilka roślin, aby stworzyć w Twoim mieszkaniu stronę ogrodu zimowego: krzew w dużej terakotowej doniczce natychmiast przyniesie autentyczność.

Kącik poświęcony relaksowi

Niewiele potrzeba, aby stworzyć małą przestrzeń zarezerwowaną wyłącznie na relaks i lenistwo. Można na przykład wizualnie wyznaczyć przestrzeń za pomocą pociągnięcia farbą na ścianie lub kilku pasków tapety. Możliwe jest również wydzielenie tej przestrzeni za pomocą różnych wykładzin podłogowych lub po prostu za pomocą dywanu.

Gdy przestrzeń jest dobrze zdefiniowana, można użyć maksymalną ilość polaru, wyściełanych i miękkich poduszek. Ten zakątek, odizolowany od zgiełku i sprzyjający odprężeniu, staje się prawdziwą przestrzenią do medytacji, odpoczynku lub kontemplacji.

Może być to również miejsce do ćwiczeń, wypicia lampki wina z przyjaciółmi, albo zacisze w którym możemy swobodnie i bez krępacji oddać się swojemu hobby. Co sądzisz o gry maszyny hazardowe? Chwila wirtualnej rozrywki to coś, na co każdy sobie czasem pozwala, a w tak przytulnym i intymnym miejscu na pewno przyniesie nam o wiele więcej dobrej zabawy i przyjemności.

Leave a Comment