Blog

Chillery to agregaty chłodnicze, które działają podobnie do systemów grzewczych, z tą różnicą, że operują nie gorącą, ale zimną cieczą, dzięki której są w stanie chłodzić nawet tak ogromne pomieszczenia jak hale produkcyjne, biurowce czy sale imprezowe. Nowoczesne urządzenia tego rodzaju, odpowiednio serwisowane, działają stabilnie i rzadko ulegają awariom. Co jednak zrobić, gdy dojdzie do usterki zaburzającej pracę urządzenia?

Jak rozpoznać profesjonalny serwis chillerów?

Naprawa agregatów wody lodowej wymaga doświadczenia i wysokich kompetencji. Należy zrezygnować z samodzielnych prób choćby określenia przyczyn awarii i skontaktować się z profesjonalistami. Firmy, które oferują usługi serwisowe chillerów powinny posiadać odpowiednie zaplecze, doświadczenie i dobrą opinię na rynku. Wskazane jest także, by dysponowały własnym sprzętem, który mogą wynająć do czasu naprawy Twojego agregatu. W sytuacjach awarii chillerów pracujących przy halach produkcyjnych usterka może uniemożliwić proces produkcyjny narażając przedsiębiorcę na straty. Także z tego względu ważny jest czas reakcji serwisantów. Fachowcy powinni być do Twojej dyspozycji non-stop, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Regularne przeglądy serwisowe chillerów

Dobrą praktyką jest nawiązanie stałej współpracy z firmą, która prowadzi sprzedaż, wynajem i serwis agregatów chłodniczych. Można też na przykład zawrzeć umowę abonamentową, dzięki której uzyskasz prawo do regularnych przeglądów oraz szybszych napraw w razie usterki, ponieważ technicy będą przygotowani do serwisowania dokładnie takich chillerów, jakie posiadasz. Co więcej, mogą nawet posiadać w przygotowaniu oryginalne części zamienne do tych agregatów.

Zwróć uwagę na przykład na ofertę serwisową firmy RAS. Znajdziesz ją wraz z zaproszeniem do kontaktu na stronie https://www.ras-agregaty.pl/serwis-chillerow/. Pracownicy dysponują odpowiednim sprzętem oraz doświadczeniem, a także, co pozostaje nie bez znaczenia, posiadają możliwości wynajęcia sprawnego chillera na czas naprawy Twojego sprzętu. 

Leave a Comment