Blog

Rozbudowana karta win, na pewno spowoduje, że nasza restauracja przyciągnie nowych gości. W szczególności tych, którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez kieliszka dobrego wina. Dzięki ofercie win dla gastronomii, możemy zwiększyć zyski restauracji. Bardzo ważne jest jednak aby pamiętać, że potrzebujemy do tego odpowiednio przeszkolonych pracowników oraz dobrze dobranej karty.

Wpływ odpowiedniej oferty win na renomę lokalu gastronomicznego

Społeczność fanów win wciąż się rozrasta. Coraz więcej osób poszukuje lokali w których mogą wypróbować nawet najbardziej egzotyczne rodzaje tego trunku. Właśnie dlatego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, na dopracowanie rozmaitej karty win. Odpowiedni rodzaj tego alkoholu, ma znaczący wpływ na postrzeganie smaków potraw serwowanych w restauracji, może być ich idealnym uzupełnieniem, lub pełnić funkcję tak zwanego aperitifa, który ma za zadanie pobudzić apetyt oraz kubki smakowe gości. Oferta win dla gastronomii stoi przed nami otworem.

Wina dla gastronomii – jak skomponować kartę

Przede wszystkim musimy zastanowić się do jakiego rodzaju klienteli, chcemy skierować swoją restaurację. Później, ułożyć menu, a następnie dopasować do niego rodzaje win. Choć stworzenie obszernej karty win kusi, przynajmniej na początku powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Mniejsze oraz nowo otwarte lokale gastronomiczne ze względu na swój często mniejszy budżet, powinny skupić się na znanych szczepach. Dzięki temu, na pewno uda się sprzedać wszystkie butelki i nie stracimy pieniędzy na jednorazowo otwartym drogim winie. Warto również pamiętać o wegańskiej oraz wegetariańskiej części gości naszej restauracji i zaopatrzyć się w trunki, które podczas filtracji nie potrzebują użycia substancji odzwierzęcych, takich jak – białko kurze, żelatyna, chityna czy sproszkowana krew bydlęca. Na stronie https://sommplus.pl/dla-restauracji/, znajdziemy szeroką ofertę win dla gastronomii. Profesjonalni sommelierzy, pomogą nam dobrać wina odpowiednie do danej restauracji, uwzględniając pozycje, które na pewno zaskoczą naszych gości.

Leave a Comment