Blog

Szukasz nowego zatrudnienia i zastanawiasz się, czy zdecydować się na pracę stacjonarną czy zdalną? W tym artykule podpowiemy Ci, jakie są przewagi pracy tej drugiej nad pierwszą. Obecna sytuacja wynikająca z wciąż panującej pandemii sprzyja rozwojowi licznych zdalnych biznesów, w związku z czym mnożą się również oferty pracy w takim charakterze.

Pewnie wpisywałeś już w wyszukiwarkę frazę praca Siedlce i natknąłeś się na wiele aktualnych ogłoszeń, oferujących zatrudnienie. Zauważ, że znaczna część z nich dotyczy pracy zdalnej. Zanim jednak przejdziesz do zastanawiania się, jakie są zalety tego rodzaju modelu pracy, zapoznaj się z artykułem na temat – praca Siedlce, który znacznie ułatwi Ci zadanie.

Dlaczego praca zdalna jest lepsza od stacjonarnej?

Istnieje kilka niepodważalnych zalet pracy zdalnej. Chociaż osobom, które uwielbiają kontakt z ludźmi ten model raczej nie do końca przypadnie do gustu.

1. W większośći przypadków możesz pracować o dowolnej godzinie – jeśli oczywiście pracodawca oferuje taką możliwość. Zapomnij zatem o wczesnych pobudkach i śnidaniu w biegu! Ba, krótkie przerwy na posiłek także już dłużej nie muszą zaprzątać Ci głowy.

2. Możesz pracować z dowolnego miejsca w Polsce – i, na przykład, będąc w Kielcach, zatrudnić się w warszawskiej firmie.

3. Nie musisz się kłopotać nienagannym strojem do pracy i przygotowywać się do wyjścia każdego ranka.

4. Oszczędzasz na dojazdach – i czas i pieniądze. Zapomnij o późnych powrotach do domu czy mijaniu się w progu z drugą połówką.

5. Do pracy wystarczy Ci jedynie komputer lub laptop z dostępem do Internetu oraz telefon.

Uważaj jednak na fałszywe ogłoszenia, dotyczące pracy zdalnej. Niektóre z nich to przypadki klasycznego wyłudzania danych osobowych. Inne zaś werbują chętnych konstultantów do mało dochodowych biznesów typu MLM, na które szkoda Twojego czasu. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu w danej firmie w formie zdalnej, zrób podstawowy research na jej temat. Życzymy Ci powodzenia.

Leave a Comment