Blog

Każdego ranka budzimy się o kolejny dzień starsi, dalej mijają miesiące, lata… Czas jest nieubłagany także dla skóry. Jak zamknąć się w kapsule czasu i nie martwić się o kolejne niechciane zmarszczki?

Po pierwsze odpowiednia dieta

Skóra do zachowania swego pierwotnego wyglądu potrzebuje w szczególności tych oto składników odżywczych: błonnika, witamin, magnezu, żelaza, kwasu foliowego. Dostarczymy je organizmowi wprowadzając do diety ryby, pieczywo pełnoziarniste, nabiał, owoce oraz warzywa. Niekorzystnie na skórę wpływają natomiast tłuste potrawy.

Nie zapomnij o nawadnianiu!

Organizm ludzki w około 60-70% składa się z wody, dlatego konieczne jest jej regularne uzupełnianie. Pomoże to także przy dbaniu o młody wygląd skóry, gdyż woda oczyszcza organizm z toksyn i bierze czynny udział w nawilżaniu skóry.

Śpij odpowiednią liczbę godzin

Zapracowani, zabiegani zapominamy jak ważny dla naszego zdrowia i młodego wyglądu jest odpowiedni sen. Już około 7 godzin snu na dobę pozwoli dobrze zregenerować organizm. Brak snu jest przyczyną podkrążonych oczu i zmarszczek. Ponadto sen zapewnia skórze blask.
Uwaga dotycząca pań! Bardzo niezdrowe dla cery jest spanie w niezmytym makijażu. Przez to zaniedbanie, pory skórne (niekoniecznie czyste po całym dniu) są zatkane, skóra nie oddycha i tworzą się na niej krosty. Zadbaj więc o tą chwilę przed snem, aby makijaż został zmyty.

Ćwicząc nie zapominaj o gimnastyce twarzy

Korzyści płynące z uprawiania sportu są niezliczone. Dzięki regularnej aktywności fizycznej, ciało odwdzięczy się zgrabną sylwetką i młodym wyglądem skóry. Warto jednak poświęcić kilka indywidualnych minut twarzy, którą również dla zachowania jej młodego wyglądu należy “rozruszać”. Można to uczynić poprzez masaż i gimnastykę twarzy.

D jak dostatek

Aby skóra pozostała jędrna potrzebuje dostatku witaminy D3, którą w najprostszy sposób uzyskamy przebywając na słońcu. Niedobór tej witaminy przyspiesza proces starzenia się, gdyż skóra ma trudności z regeneracją, a w tym z odnową naskórka. Już około 10-15 minut nasłoneczniania dziennie powinno zapobiec niedoborom tej witaminy.

Drogie Panie uważajmy czym się malujemy

Nasza cera nie lubi mieć na sobie dużej ilości sztucznych kosmetyków. W związku z tym jeśli chcemy zachować swoją skórę jak najdłużej w odpowiedniej kondycji, nie malujmy się do czasu, kiedy to faktycznie będzie potrzebne. W momencie, kiedy źle czujesz się przy ludziach bez makijażu, zadbaj, aby kosmetyki których używasz były jak najbardziej naturalne, Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

O własnej skórze najlepiej zacząć myśleć już dziś, niezależnie w jakim jesteś wieku. Twoje postępowanie “dzisiaj” odbije się na Twoim “jutro”. Młodość niestety umyka, więc czerpmy z niej dopóki możemy i dbajmy o siebie!

Leave a Comment