Blog

Stropodach, to najprościej mówiąc strop znajdujący się nad ostatnią kondygnacją budynku, który jednocześnie pełni rolę dachu. Stropodachy były niezwykle popularne w latach 70-tych. Obecnie budowanie stropodachów nie jest tak popularne. Mimo to, wciąż potrzebujemy fachowców, którzy będą dbali o te, które pozostały. Stropodach służy do utrzymania równowagi temperatury całego budynku i to dzięki niemu, możemy cieszyć się ciepłem w zimie oraz chłodem w lecie. A więc jak skutecznie ocieplić stropodach? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. 

Jak ociepla się stropodachy tak, aby nie powstały mostki termiczne

Ocieplenie stropodachu najlepiej jest powierzyć profesjonalistom. Decydując się na samodzielny remont, bez potrzebnej wiedzy, możemy doprowadzić do szkód. A mowa tu o mostkach termicznych. Są to luki, przez które ucieka bardzo duża ilość ciepła. Ich występowanie, spowodowane jest złym zainstalowaniem ocieplenia lub utratą właściwości ocieplających materiału. Istnieją dwa rodzaje mostków termicznych – punktowe i liniowe. Pierwsze z nich, są zupełnie nie groźne. Spowodowane są wywierconymi w ścianach dziurami i nie powinny nas w ogóle martwić. Drugie z nich, występują we wszystkich priorytetowych częściach domu. Chodzi tu o złączenia stropu oraz dachu ze ścianą, okolice kominów, drzwi, okien oraz wiele innych miejsc tego typu. 

Jak skutecznie ocieplane są stropodachy

Materiał do ocieplenia stropodachu, powinien mieć kilka bardo ważnych właściwości. Musi posiadać wysokie ciepło właściwe, wysoki współczynnik lambda, być higroskopijne aby zabezpieczyć przez zawilgoceniem i grzybem, zachować ciągłość warstwy izolacyjnej, by nie doprowadzić do powstania mostków termicznych oraz mieć wysoki poziom wytrzymałości. Obecnie na rynku, możemy znaleźć wiele rozwiązań. Jak więc ocieplić stropodach z użyciem materiałów najwyższej jakości? Zatrudnić fachowców z firmy https://stropodachy.com.pl/. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, możemy być pewni profesjonalnego podejścia do zadania.

Leave a Comment