Blog

Plakat to niezwykle uniwersalna ozdoba. Graficy, którzy zajmują się tworzeniem kreatywnych plakatów dbają o to, aby było z czego wybierać. Dzięki temu, że kolorowe ozdoby ścienne występują w wielu wariantach i stylach, można je dopasować do każdego wnętrza, bez względu na to, na jaką aranżację zdecydowali się domownicy. Zobacz jakiego typu motywy wpisują się w aktualne plakatowe trendy, a bez problemu wybierzesz obrazek, który doskonale wkomponuje się w twoje wnętrze. 

Modne plakaty – wnętrze w stylu retro 

Mimo że styl retro nawiązuje do minionej epoki, wciąż powstają modne plakaty inspirowane tamtymi czasami. Grafiki retro dzielą się przeważnie na dwie grupy. Jedne to proste grafiki, często przedstawiające postacie kobiece, wśród nich także dawne ikony kina. Drugie to zdjęcia vintage, stylizowane na stare, wyblakłe lub czarno-białe fotografie. Taka estetyka wbrew pozorom ma swoich fanów nie tylko wśród ludzi starszych. Coraz więcej młodych ludzi ceni styl retro za niepowtarzalny klimat lat 20, 50 czy 80. 

Modne plakaty – wnętrze w stylu skandynawskim 

Skandynawskie wnętrza charakteryzują się surowością oraz wykorzystywaniem motywów nawiązujących do natury. Najlepiej sprawdzają się więc plakaty w drewnianych ramkach, które przedstawiają elementy świata przyrody. Lasy, górskie krajobrazy, czasem także wizerunki zwierząt to najczęściej wybierane grafiki do pokojów w tym stylu. Bogaty asortyment modnych plakatów skandynawskich znajdziesz w galerii na stronie https://posterilla.pl/trendy. Szczególnie w sezonie zimowym cieszą się one ogromną popularnością. 

Kreatywne plakaty – wnętrze w stylu nowoczesnym 

Nowoczesne wnętrza cenią pomysłowe, a za razem funkcjonalne rozwiązania. Kalendarz w plakatowej ramie, plan miasta albo infografika instruująca jak dobrać wino do posiłku to tylko kilka kreatywnych plakatów, które świetnie wpasują się w nowoczesne wnętrza. Oprócz tego typografie z motywującymi cytatami oraz geometryczne figury dobrze wpisują się w oszczędne zdobnictwo tego stylu.  

Leave a Comment