Blog

Marzysz o tym, by płynnie komunikować się w języku angielskim? To możliwe, niezależnie od tego, w jakim momencie swojego życia zaczynasz. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią metodę nauki i zachowasz systematyczność. Sprawdź, jaka metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Nowoczesna metoda Aktywnego Mówienia – doskonała na początek nauki

Poszukujesz kursu języka angielskiego, w którym możesz uczestniczyć wygodnie, bez wychodzenia z domu? Jeśli jesteś osobą początkującą, idealny dla Ciebie będzie Kurs Metodą Aktywnego Mówienia. Dzięki niemu możesz w krótkim czasie przyswoić 1000 najważniejszych angielskich słów, które sprawią, że będziesz rozumieć ponad 80% konwersacji i 75% tekstów pisanych. Nauka przebiega przyjemnie, bez wkuwania na pamięć, inaczej niż standardowo z wykorzystaniem podręczników. Ponadto, kurs pozwoli Ci poznać 6 najważniejszych angielskich czasów, które są wykorzystywane w niemal 100% konwersacji w tym języku. Metoda ta skupia się przede wszystkim na mówieniu – poznawaniu wymowy i intonacji. Dzięki temu, w krótkim czasie będziesz w stanie nie tylko zrozumieć mowę angielską, ale i mówić samodzielnie bez stresu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/.

Metoda komunikatywna – by móc się porozumieć zawsze i wszędzie

Kolejną metodą polecaną do nauki języka angielskiego jest metoda komunikatywna. To sposób odpowiedni dla tych, którzy chcą jak najlepiej komunikować się w języku obcym bez stresu i tak zwanej blokady językowej. To często spotykana metoda wykorzystywana w szkołach językowych. Ucząc się w ten sposób, ćwiczysz umiejętności komunikacyjne w różnych sytuacjach – gdy musisz coś opisać, opowiedzieć, negocjować, porównywać, prosić czy też oferować. Nacisk w tej metodzie kładziony jest na mówienie, ale i inne umiejętności są rozwijane równolegle. Nauka gramatyki czy pisania prowadzona jest w kontekście rozmaitych sytuacji, a nie nużących ćwiczeń. Całokształt zadań dla kursanta ma doprowadzić do tego, by uczestnik kursu mógł komunikować się płynnie w języku angielskim.

Metoda zanurzenia w języku – dla bardziej doświadczonych

I wreszcie metoda full immersion, zwana także pełnym zanurzeniem w języku. To opcja dla bardziej zaawansowanych w języku angielskim. Sposób ten może być z największym powodzeniem zastosowany nie w trakcie standardowego kursu językowego, a wyjazdów na obozy językowe czy też zajęć w kraju anglojęzycznym. Zanurzenie w języku może być jednak również realizowane w trakcie kursów w kraju, podczas których stosowany jest komponent multimedialny dostępny w formie online. Zaletą tej metody jest chłonięcie nie tylko języka, ale i kultury anglojęzycznej, a efekty mogą pojawić się szybciej niż przy zastosowaniu innych metod nauki.

Leave a Comment