Blog

Wygląd twarzy świadczy o nas bezpośrednio. Piękna twarz bez zmarszczek oceniana jest zawsze bardziej pozytywnie, niż ta, która pokryta jest nieestetyczną pajęczynką bruzd i linii mimicznych. Niestety upływający czas odciska dość nieprzyjemne piętno na naszych twarzach, wokół oczu pojawiają się promieniste zmarszczki, czoło pokrywają pionowe i poziome linie, pojawiają się tzw. zmarszczki palacza. Zlikwidowanie tych oznak starzenia nie jest proste, ale wykorzystując botoks można bardzo skutecznie oszukać czas.

Ostrzykiwanie twarzy

Wykorzystanie botoxu to metoda nieinwazyjna, zabieg polega tylko i wyłącznie na podaniu preparatu za pomocą cienkiej igły. Całość zajmuje kilkanaście minut, a od razu po wstrzyknięciu pacjent lub pacjentka, mogą udać się do domu, czy wrócić do normalnych zajęć. To, co w tej metodzie jest najprzyjemniejsze, to fakt, że nie jest ona bolesna nawet wtedy, kiedy zabieg wykonuje się bez znieczulenia. Samo ukłucie bolesne jest na tyle, na ile bolesne jest ukąszenie komara, miejsce podania jadu kiełbasianego tylko przez kilkanaście minut jest zaczerwienione, później natomiast na twarzy nie widać absolutnie żadnej ingerencji. Zabiegi takie jak lifting czy modelowanie, wymuszają konieczność uszkadzania tkanek. Botoks podaje się w taki sposób, że nikt z otoczenia, ani nawet sam pacjent, nie zauważają jakiejkolwiek zmiany.

Efekty i ich trwałość

Od metody mało inwazyjnej trudno oczekiwać trwałych rezultatów. Wszystko zależy w głównej mierze od tego, jak zbudowana jest twarz danej osoby i w jakiej kondycji są mięśnie. Po pierwszym ostrzykiwaniu efekt utrzymuje się zazwyczaj przez pół roku, po drugim i kolejnym można spodziewać się nawet 10 miesięcy całkowitej gładkości skóry. Jeżeli mięśnie nie są mocno osłabione, to te kilka miesięcy pozwoli im odpocząć na tyle, że nawet wtedy, kiedy botoks całkowicie się metabolizuje, efekt wygładzenia skóry będzie nadal w pewnym stopniu widoczny. Zmęczone zaciskaniem mięśnie utrwalają ślad na skórze. Jeżeli przestaną pracować, skóra w niektórych miejscach ulegnie rozprostowaniu.

Cena ostrzykiwania botoksem

Botoks na konkretną część twarzy kosztuje w granicach 400-2000 zł. Może się to wydawać dużo, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz zabiegów, które mają nam pomóc uporać się ze zmarszczkami, to wcale nie jest to tak duży koszt. Oczywiście więcej zapłacimy w momencie, kiedy botoks podawany będzie na kilka obszarów twarzy. Jeżeli natomiast mamy problem tylko z jednym, konkretnym, naprawdę warto wydać te pieniądze i cieszyć się gładszą skórą.

Zabiegowi może się poddać każdy, zdrowy i pełnoletni człowiek. Przeciwwskazaniami do podania toksyny botulinowej są wyłącznie choroby układu nerwowego i sercowego, a także ciąża, karmienie piersią i zakażenia skórne. Jeżeli nie cierpimy na te przypadłości, możemy cieszyć się gładką skórą przez długi czas i ponawiać ostrzykiwanie dowolną ilość razy tak, żeby przez cały czas wyglądać pięknie.

Leave a Comment