Blog

Wykładzina podłogowa wciąż zalicza się do bardzo popularnych materiałów wykończeniowych. Zapewnia przyjemny komfort stopom, prezentuje elegancki wygląd, nie sprawia większych trudności w codziennej pielęgnacji. Co jakiś czas niezbędne jest jednak profesjonalne pranie wykładzin. Tylko w ten sposób można pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń, usunąć szkodliwe drobnoustroje, a także zadbać o ochronę materiału. Na czym polega usługa profesjonalnego prania wykładzin?

Dlaczego czyszczenie wykładziny jest tak istotne?

Zabrudzenia wykładziny to coś zupełnie naturalnego przy codziennej eksploatacji. Samodzielne odkurzanie i czyszczenie wykładziny pozwalają ją odświeżyć, pozbyć się kurzu oraz większości drobin, a także zachować jej estetyczny wygląd. Jednak bez zaawansowanego sprzętu ciężko jest uzyskać nienaganną czystość, ponieważ najwięcej zagrożeń znajduje się w głębokich warstwach materiału. To właśnie dlatego, profesjonalne czyszczenie wykładziny jest tak istotne.

W dużych miastach, takich jak Warszawa, bez trudu można zamówić usługę z wolnym terminem na przestrzeni kilku dni. Specjaliści zajmują się nie tylko czyszczeniem wykładzin, ale również proponują pranie tapicerki meblowej. To kolejna, bardzo istotna czynność, która ma wpływ na higienę całego wnętrza, a także ogólne samopoczucie domowników.

Profesjonalne pranie wykładzin – skorzystaj z pomocy specjalistów z Warszawy

Fachowe pranie wykładzin dywanowych w Warszawie nie jest skomplikowane, ale wymaga odpowiedniego sprzętu. Tylko w ten sposób można uzyskać oczekiwane efekty, które utrzymają się przez wiele miesięcy. Usługa jest oczywiście realizowana w domu klienta, dzięki czemu, nie zachodzi konieczność demontażu wykładziny. Fachowcy zapoznają się z rodzajem materiału oraz wybiorą najlepszą metodę, która okaże się najbardziej bezpieczna oraz efektywna. Do produkcji wykładziny stosuje się różne materiały, a właściwa pielęgnacja opiera się w głównej mierze na dostosowaniu metody czyszczenia.

Na czym polega fachowe czyszczenie tapicerki i wykładziny?

Usługa dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne zabezpieczenie pomieszczenia oraz przygotowanie przestrzeni pod kątem prania wykładzin. Następnie, specjalista zajmie się precyzyjnym odkurzaniem, które pozwala usunąć włosy, sierść zwierząt domowych, kurz, a także drobiny o ostrych krawędziach. To one często bywają przyczyną przecierania się materiału. Dopiero po dokładnym odkurzeniu całej wykładziny, specjalista przechodzi do czyszczenia.

Wyróżniamy wiele metod: pranie ekstrakcyjne, szamponowanie, kapsułkowanie. Różnicę pomiędzy poszczególnymi metodami są niewielkie. W gruncie rzeczy wszystko opiera się na precyzyjnym rozprowadzeniu aktywnych środków czyszczących, odciągnięciu zabrudzeń, oraz wypłukaniu materiału. Jeśli pranie wykładzin nie usunie wszystkich zabrudzeń, wówczas wykorzystane zostaną profesjonalne odplamiacze przeznaczone do stosowania punktowego.

Nowoczesne urządzenia wykorzystywane do czyszczenia wykładzin

Satysfakcjonujące efekty prania wykładzin gwarantują nam specjalistyczne urządzenia, takie jak: odkurzacz piorący, ekstraktor ciśnieniowy lub szorowarka dyskowa. Także czyszczenie tapicerki meblowej wykonuje się przy pomocy podobnych urządzeń. Najbardziej powszechny jest odkurzacz piorący, który pozwala zastosować specjalne szampony i spreje do rozmiękczania brudu, a następnie, odciągnąć zabrudzenia wraz z preparatem. Podobnie działa ekstraktor ciśnieniowy, tyle tylko, że w tym urządzeniu możemy zastosować szerszy wybór detergentów.

Szorowarki dyskowe wykorzystuje się do dużych powierzchni. Urządzenia posiadają obrotowe tarcze, na których rozlokowane są szczotki. To precyzyjna metoda, która pozwala usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia. Takie urządzenia wykorzystuje się zazwyczaj do wykładzin, jednak możliwe jest również czyszczenie narożników, kanap oraz innych mebli tapicerowanych.

Jakie detergenty są używane przy czyszczeniu wykładzin i tapicerki?

Środki wykorzystywane przy praniu tapicerki oraz wykładziny zawsze są dostosowane pod kątem materiału. Najczęściej wykorzystywany jest specjalny preparat prespray, który zmiękcza i rozpuszcza brud, ułatwiając jego usuwanie. Pranie narożników i kanap można przeprowadzić także przy pomocy szamponów, specjalnych proszków oraz kapsułek. Do najbardziej uciążliwych zabrudzeń wykorzystywane są odplamiacze do stosowania punktowego. Profesjonalne firmy mają dostęp do nowoczesnych detergentów, które są praktycznie niedostępne dla osób prywatnych.

Jak często należy prać wykładzinę w domu?

To zależy od natężenia ruchu w pomieszczeniu. W przypadku normalnej eksploatacji, spokojnie wystarczy pranie wykładzin raz do roku, połączone oczywiście z odpowiednimi metodami samodzielnej pielęgnacji. W przypadku szczególnej intensyfikacji ruchu (rodziny wielodzietne, a także częste przyjmowanie gości), czyszczenie wykładzin można przeprowadzić dwa razy do roku. Zwykle dotyczy do pomieszczeń takich jak salon czy korytarz. Usługę najlepiej zamówić w cieplejszych okresach roku, gdy możemy swobodnie otworzyć okna. Wówczas, czas schnięcia wykładziny jest krótszy.

Jakie korzyści oferuje nam profesjonalne wykonana usługa?

Pranie wykładzin oraz tapicerki meblowej pozwala uzyskać w domu szereg korzyści, które utrzymają się przez wiele miesięcy. To główny powód, dla którego, coraz większa liczba mieszkańców Warszawy decyduje się skorzystać z pomocy specjalistów. Oto najważniejsze korzyści oferowane nam przez systematyczne czyszczenie tapicerki i wykładziny:

  • Nienaganna czystość oraz idealny wygląd wykładziny oraz tapicerki meblowej,
  • Wyższy poziom higieny wnętrza, za sprawą usunięcia niebezpiecznych drobnoustrojów,
  • Długotrwała ochrona wykładziny oraz tapicerki przed starzeniem oraz promieniowaniem UV,
  • Usługa nie jest droga, a jej efekty utrzymują się przez wiele miesięcy,
  • Czyszczenie narożników i kanap znacząco wydłuża żywotność mebli,
  • Metoda jest w stu procentach bezpieczna dla mebli oraz wykładziny,
  • Wykorzystane detergenty są bezpieczne dla domowników oraz zwierząt domowych.

Reasumując, systematyczne czyszczenie kanap, narożników, a także wykładziny podłogowej, zaoferuje nam korzyści estetyczne, zdrowotne, ale również finansowe. Po jednorazowej usłudze przekonasz się, jak wiele zalet może nam zaoferować usługa zrealizowana przez profesjonalistów.

Czy warto wybrać profesjonalne pranie tapicerki i wykładzin?

Zdecydowanie tak. Specjalistyczne pranie tapicerki i wykładzin ma ogromny wpływ na higienę całego wnętrza. Tylko z pomocą profesjonalnego sprzętu i nowoczesnych detergentów można usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia, a jednocześnie, pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, które mogą rozwijać się w głębszych warstwach materiału. Pranie narożników i kanap dodatkowo wpływa na dłuższą żywotność mebli, co przenosi się na mniejsze wydatki w perspektywie długoterminowej. Profesjonalne pranie wykładzin wpływa na większą ochronę materiału: zapobiega wchłanianiu się zabrudzeń, a także chroni przed blaknięciem i płowieniem materiału.

Leave a Comment