Blog

W Wielkiej Brytanii nie brakuje Polaków, którzy decydują się na emigrację do tego kraju z różnych powodów. Przyczyn podjęcia takiej decyzji może być naprawdę wiele: chęć poznania zupełnie innej kultury, kontynuowania nauki na prestiżowej uczelni, zdobycia dobrze płatnej pracy lub nawet znalezienia miłości. Pomimo wielu kilometrów dzielących Polskę od Anglii nadal można nie tylko pozostawać w kontakcie z bliskimi, ale też wysyłać sobie wzajemnie paczki z różną zawartością. Jeśli ktoś tęskni za specjałami kuchni polskiej lub pojawi się potrzeba wysłania ważnych dokumentów, to można to zrobić za pomocą firmy kurierskiej.

Co warto wiedzieć przed wysłaniem paczki do Wielkiej Brytanii?

Nawet tania przesyłka do Anglii zostanie szybko dostarczona. Przewoźnicy dbają o zadowolenie swoich klientów, dlatego  nie trzeba martwić się o to, że adresat będzie zmuszony czekać na swoją paczkę przez kilka tygodni. W zależności od tego, z usług jakiej firmy kurierskiej się skorzysta, transport paczki do Anglii zajmie mniej lub więcej czasu. Zwykle nie trwa to dłużej niż siedem dni roboczych, co jest świetnym wynikiem przy tak wielu kilometrach do pokonania. Oczywiście dni świąteczne czy weekendy przyczyniają się do opóźnienia terminu doręczenia. Ważne jest też to, w jakiej odległości znajduje się sortowania przesyłek od miejsca, do którego paczka ma zostać dostarczona. Osoby mieszkające w dużym miastach i centrach otrzymują przesyłki szybciej, czas doręczenia wydłuża się w przypadku konieczności dowiezienia paczki pod adres znajdujący się na prowincji. Kolejną kwestią jest to, aby przed wysłaniem przesyłki upewnić się, czy jej zawartość nie znajduje się przypadkiem na liście rzeczy niedozwolonych w transporcie. Nie można wysyłać między innymi leków, produktów niebezpiecznych, używek.

Jak zamówić przesyłkę do Anglii?

Opcja zamów kuriera jest dostępna na wielu stronach internetowych. Dotyczy to zarówno prywatnych firm, jak i brokerów kurierskich. Nadawanie przesyłek zagranicznych na Allekurier jest szybkie, wygodne i tanie, wszystko można załatwić w dowolnym momencie i miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Zanim przejdzie się do wypełnienia formularza online można wycenić przesyłkę, podając jej wymiary i wagę oraz kraj doręczenia. Wyświetli się też lista z dostępnymi przewoźnikami, którzy są w stanie bezproblemowo dostarczyć paczkę pod wskazany adres w Wielkiej Brytanii. W formularzu nadawania przesyłki podaje się dane teleadresowe zarówno nadawcy, jak i adresata paczki oraz numer telefonu i adres e-mail.

Po określeniu zawartości paczki i opcjonalnym wybraniu usług dodatkowych można przejść do zaakceptowania zgód i regulaminu serwisu, po czym wysłania zamówienia. Po opłaceniu przesyłki zostanie wygenerowany międzynarodowy list przewozowy, który po wydrukowaniu należy przykleić na paczkę. Na Allekurier można nie tylko szybko i tanio nadać paczkę, ale też zapoznać się z wieloma przydatnymi informacjami. Nie brakuje pomocnych poradników, które dotyczą między innymi nadania przesyłek zagranicznych, w tym do Wielkiej Brytanii i szeregu innych krajów.

Leave a Comment