Blog

Niezbędne wyposażenie i klucz do udanej dekoracji, oświetlenie jest jeszcze ważniejsze, kiedy naturalne światło jest ograniczone, gdy nadchodzi jesień. Lampy stołowe, lampki ścienne, żyrandole lub elektryczne girlandy, odkryj wybór produktów i 5 wskazówek, które pomogą Ci dobrze oświetlić Twój dom.

Pomnożenie źródeł światła.

Zbyt często pojawia się tendencja do zadowalania się jednym źródłem światła, takim jak światło sufitowe, co powoduje, że środowisko parkingowe nie sprzyja odpoczynkowi. Aby oświetlić wnętrze i stworzyć ciepłą atmosferę, konieczne jest zwielokrotnienie źródeł światła. Należy zaplanować co najmniej 4 źródła światła na pomieszczenie, a w większych pomieszczeniach podwójną lub nawet potrójną ilość źródeł światła.

Mieszanie różnych typów opraw oświetleniowych.

Skuteczne oświetlenie to harmonijne połączenie lamp wiszących, ściennych, do czytania i okazjonalnych. Zacznij od źródła światła o mocy wystarczającej do oświetlenia całego pomieszczenia: na przykład lampa wisząca lub lampa podłogowa o mocy wystarczającej do oświetlenia całego pomieszczenia są idealne. Należy również zapewnić źródło światła nad stołem w jadalni: idealny będzie ładny szklany żyrandol. Następnie należy dodać kilka lamp akcentujących, aby zapewnić nastrojowe oświetlenie. Metalowe lampy stołowe są bardzo dekoracyjne i występują w różnych kształtach i rozmiarach. Na długiej powierzchni, takiej jak kredens, rozważ połączenie ich w pary. Klosz zostanie wybrany w zależności od pożądanej jasności: światło dla większej ilości światła, ciemny lub kolorowy dla stonowanego oświetlenia i jasnego dotyku. W zależności od rodzaju aktywności w danym pomieszczeniu, należy dodać lampę biurkową lub lampę do czytania, która ma być zainstalowana w pobliżu kanapy lub fotela. Na koniec, podświetl swoje ulubione przedmioty lampami ściennymi, na przykład nad obrazem lub regałem, które dodadzą Ci ciepła.

Oświetlenie bezpośrednia a oświetlenie pośrednie.

Oświetlenie bezpośrednie świeci w dół, a światło spada bez przeszkód ze źródła na obiekt. Skuteczne, wytwarza bezpośrednie oświetlenie bez strat światła, ale wytwarza cienie i brak ciepła.
Oświetlenie pośrednie jest skierowane do góry. Podświetlana powierzchnia działa jak reflektor, który odbija światło z powrotem na obiekcie, ale w sposób przyciemniony. Idealny do tworzenia atmosfery!

Rodzaje oświetlenia.

Oto pięć najczęściej spotykanych rodzajów oświetlenia.
Oświetlenie ogólne ma na celu stworzenie jednorodnego światła. Zazwyczaj uzyskuje się to za pomocą lampy wiszącej lub sufitowej.

Oświetlenie punktowe pozwala uniknąć zmęczenia oczu podczas skrupulatnych czynności (czytanie, rzemiosło, itp.). Polega ona na skierowaniu intensywnej i skoncentrowanej wiązki światła na obszar lub obiekt. Uzyskuje się go z lampami biurkowymi lub nocnymi).
Oświetlenie nastrojowe ma na celu stworzenie atmosfery. Oświetlenie nastrojowe stosuje się również do podświetlenia mebla lub przedmiotu dekoracyjnego (obraz, regał). Lampy podłogowe, lampy stołowe i ścienne dobrze nadają się do tego zastosowania.
Oświetlenie Beacon służy, jak sama nazwa wskazuje, do wytyczenia obszaru, wskazania ścieżki. Na przykład, małe reflektory wpuszczone w stopnie schodów.
Kinetyczne (ruchome) oświetlenie jest jednym z najcieplejszych. Słabsze od innych źródeł, przynosi życie i ciepło do domu. Przez długi czas ograniczał się do światła dziennego (świece lub ogień kominkowy), teraz jest doskonale imitowany przez diody LED, które odtwarzają migotanie świec bez ryzyka związanego z płomieniami.

Leave a Comment