Blog

Chociaż rower damski wielu z nas kojarzy się z różową damką z szeroką kierownicą i koszykiem, na której zasiada kobieta w zwiewnej sukience, tak naprawdę wybór rowerów dla kobiet jest duży i nie ogranicza się wyłącznie do miejskich modeli w pastelowych kolorach. Każda kobieta jest inna, tak więc ma inne potrzeby i oczekiwania względem roweru, całe szczęście obecnie na rynku wybór jest ogromny, dlatego na pewno będziemy w stanie znaleźć wymarzony rower dla siebie. Jaki wybrać?

Czym się kierować wybierając rower?

Po pierwsze trzeba zdawać sobie sprawę z tego, czym różni się rower damka od roweru męskiego? W tym wypadku chodzi przede wszystkim o jego ramę. W damskich rowerach rama jest obniżona lub nie ma jej w ogóle, takie rozwiązanie jest zastosowane z myślą o Paniach, które wsiadają na rower w spódnicach lub sukienkach. Oczywiście to nie jedyna różnica w konstrukcji roweru. W damkach można zauważyć także mniejszą odległość siodełka od kierownicy oraz szersze siodełka, co jest spowodowane różnicami w budowie anatomicznej obu płci.

Rower damski trzeba dopasować do swoich potrzeb, czyli do swojego wzrostu oraz wagi, a także nawierzchni, po której będziemy się poruszać. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, po co potrzebny jest nam rower, jak będziemy go używać, jaki kilometraż planujemy nim robić oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego zakup. Dobry rower damka można kupić zarówno za tysiąc złotych, jak i za 2000 lub 3000 złotych, ustalenie przedziału cenowego jest ważne, dzięki temu krąg poszukiwań będzie węższy i bez wątpienia szybciej znajdziemy odpowiedni model. Podczas doboru roweru nie tylko wzrost będzie ważny, ale przede wszystkim długość nóg, a także indywidualnych preferencji. To, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku większego budżetu, będzie damski rower miejski na zamówienie. W tym wypadku rower w 100% będzie dopasowany do naszych potrzeb, oczekiwań oraz gustu. Ciekawą propozycją jest rower Damka Kremowy 52 z serii Antymeterii, wyposażony w fenomenalne siodło BLB oraz korbę wycinaną w technologii CNC. Można go obejrzeć na stronie http://antymateria.com/produkt/rower-damka-kremowy. Ten model charakteryzuje wygoda użytkowania, zwrotność i dobra przyczepność. Mimo, że wygląda niepozornie, to posiada bardzo dobre parametry, gwarantujące komfortową, szybką jazdę.

Gdzie szukać roweru?

Odradzam poszukiwania roweru w marketach oraz wszelkiego rodzaju targach, gdyż takie jednoślady zazwyczaj będą pozostawiały wiele do życzenia. Lepszym rozwiązaniem jest wybranie się na zakupy do specjalistycznego sklepu rowerowego oferującego fachowe doradztwo oraz serwis. Dzięki temu można mieć pewność, że rower będzie dopasowany do naszych potrzeb oraz upodobań. Obecnie są dostępne także rowery na specjalne zamówienie, w tym wypadku rower składany jest ręcznie i to my mamy wpływ na jakość jego komponentów, jego konstrukcję, styl oraz akcesoria. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na zakupie roweru wysokiej jakości, który posłuży nam na lata.

Leave a Comment