Blog

Chcesz odżywiać się zdrowiej? Zależy Ci na tym, by czuć się lepiej lub zrzucić nadmiar kilogramów? Pomyśl o diecie stworzonej przez profesjonalistę. Jak zamówić dietę od dietetyka? Z jakimi kosztami związane są jego usługi?

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetycznych?

Samodzielne skomponowanie zbilansowanej, zdrowej diety może być bardzo trudne bez posiadania odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Nie każdy dysponuje również czasem, aby poznać dogłębnie tajniki dietetyki. W takiej sytuacji dobry dietetyk może zapewnić nieocenione wsparcie.

Dietetyk jako specjalista w dziedzinie żywienia oferuje swoim klientom kompleksowe usługi w ramach przygotowywania indywidualnych diet na zamówienie. Konsultacja z dietetykiem pozwala na uzyskanie diety dopasowanej do BMI, stanu zdrowia, celów, a także gustu. Dzięki temu stanowi ona alternatywę dla gotowych diet z internetu, gazet czy książek.

Zalety korzystania z usług dietetyka:

  • indywidualna dieta uwzględniająca specyficzne potrzeby
  • sposób na lepsze zdrowie i samopoczucie
  • możliwość wyeliminowania dotychczasowych błędów i szkodliwych nawyków żywieniowych
  • dodatkowa motywacja do dążenia do wyznaczonego celu

Jak zamówić dietę od dietetyka?

Obecnie skorzystanie z usług dietetycznych nie jest skomplikowane. Do dyspozycji jest szeroka gama gabinetów prowadzących obsługę w tym zakresie, a z konsultacji można korzystać także za pośrednictwem internetu, dlatego osobista wizyta nie jest konieczna.

Aby zamówić wizytę, ważne jest wybranie sprawdzonego dietetyka. Warto zdecydować się na osobę z dużą liczbą pozytywnych opinii, która ma odpowiednie kwalifikacje – wykształcenie dietetyczne, a także oferuje kompleksowe usługi.

Ile kosztują konsultacja i dieta od dietetyka?

Koszty związane z usługami dietetycznymi można podzielić na kilka kategorii:

  • konsultacja wstępna
  • konsultacja kontrolna
  • jadłospis na 7, 14, 30 dni
  • pomiary ciała

Dodatkowo przed wizytą u dietetyka warto wykonać podstawowe badania krwi, między innymi morfologię, poziom cholesterolu i glukozy we krwi, badania hormonów tarczycowych. Można też przeprowadzić test na nietolerancje pokarmowe.

Zazwyczaj konsultacja wstępna to koszt około 100-200 złotych. Konsultacje kontrolne kosztują od 80 do 150 złotych. Z kolei przygotowanie jadłospisu to około 150 złotych za 7 dni, 200 złotych za 14 dni oraz 250 złotych za 30 dni.

Zatem profesjonalne porady dietetyczne i indywidualny jadłospis nie są związane z wysokimi kosztami. Gdy liczy się zdrowie, warto w nie zainwestować!

Leave a Comment