Blog

Kuchnia japońska znana jest praktycznie na całym świecie. Ciężko znaleźć kogoś, kto nie słyszał o sushi czy ramenie. Jednak Japonia ma nam do zaoferowania znacznie więcej  niż te dwie potrawy. Gdzie więc znajdziemy miejsca, w których lepiej poznamy smaki Azji?

Dobre jedzenie – co ma nam do zaoferowania japońska kuchnia?

Podróże kulinarne to jeden z najciekawszych sposobów na odkrycie niezwykłych smaków z całego świata. W tym celu nie musimy często opuszczać miasta. Nie brakuje bowiem lokali serwujących dania z różnych części świata. Tak też jest w przypadku restauracji oferujących kuchnię japońską. Tego rodzaju punkty gastronomiczne pozwalają nam nie tylko zjeść smaczne i świeże potrawy, przygotowane zgodnie z japońskimi technikami kulinarnymi. To także okazja na to, by poczuć klimat miejsca, z którego pochodzą dane potrawy. Lokale stawiają bowiem także na odpowiedni wystrój czy muzykę. Japońska kuchnia kojarzy nam się przede wszystkim ze świeżymi,  naturalnymi składnikami. Dominują w niej ryby, owoce morza i warzywa. Tak zbilansowana dieta dostarcza naszemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebujemy.

Dobre jedzenie we Wrocławiu – na jakie potrawy warto zwrócić uwagę?

Najbardziej rozpoznawalną japońską potrawą jest sushi. Mało kto wie jednak, że zanim trafiła na talerze mieszkańców Tokio, była to metoda konserwacji surowego mięsa i ryb. Dawniej obsypywano je ryżem i zakopywano głęboko w ziemi. Dzięki temu mogło przeleżeć w ten sposób nawet kilka miesięcy. Potrawę sushi wymyślił natomiast Hanaya Yohei. Szybko przypadła do gustu nie tylko tokijczykom, ale też ludziom na całym świecie. Serwowana jest w rozmaitych wariantach. Łatwo więc znaleźć coś dla siebie. Dobre jedzenie z Japonii znajdziemy w wielu miastach Polski, także we Wrocławiu. Jedna z takich restauracji jest dostępna pod tym linkiem https://nabe.pl/pl/. Wybierając lokal warto zwrócić uwagę na menu oraz sposób przygotowywania potraw. Restauracje korzystające z japońskich technik oraz świeżych składników są w stanie przygotować bardzo dobre sushi, ramen, czy pastę miso.

Leave a Comment