Blog

Stomatolog dba nie tylko o wygląd swojego pacjenta, ale również o jego samopoczucie. Wady uzębienia, potrafią odebrać pewność siebie, a czasem nawet chęci do życia. Implant może odmienić życie takich osób w tak dużym stopniu, że najprawdopodobniej nie potrafimy sobie tego wyobrazić. 

Implantologia w pigułce

Implantologia jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia braków w uzębieniu. Zajmuje się uzupełnianiem ubytków powstałych wskutek urazów mechanicznych, genetycznych oraz próchnicy.  Materiałem najczęściej wykorzystywanym przy zakładaniu implantów jest tytan. Jego antyalergiczne właściwości oraz wytrzymałość, pozwalają na szerokie zastosowanie w medycynie. Dzięki temu stomatolog jest w stanie stworzyć nowy korzeń, zbudować na nim koronę zęba i połączyć go z protezą. Leczenie ubytków obejmuje kilka wizyt u stomatologa. Pierwsza z nich obejmuje konsultacje, podczas których lekarz ocenia stan uzębienia. Następnie czekamy na wyniki potrzebnych badań i ponownie konsultujemy plan działania. Później dzieją się już tylko same dobre rzeczy.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkolenie z implantologii?

Przeglądając internet w poszukiwaniu odpowiedniego szkolenia z implantologii, spotykamy się z wieloma możliwościami. Jak nie dać się naciągnąć i na co zwracać uwagę decydując się na szkolenie z implantologii? Przede wszystkim na obecność zajęć praktycznych. Żadna dziedzina medycyny, nie jest w stanie zostać przez nas opanowana bez nauki na nowoczesnych sprzętach. Należy również upewnić się, że szkolenie prowadzi ekspert w danej dziedzinie oraz wyszukać informacje na jego temat. Najlepiej aby szkolenie odbywało się w małych grupach. Dzięki temu szkoleniowiec, będzie miał czas na indywidualne konsultacje z każdym uczestnikiem. Ważną częścią każdego szkolenia jest tak zwane Q&A, podczas którego kursanci mogą zadawać dowolne pytania, które przyszły im do głowy w czasie zajęć. Jednymi z czołowych organizatorów szkoleń z implantologii są https://heroesofdentistry.pl/. Wokół siebie skupiają rzeszę specjalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą z innymi.

Leave a Comment