Blog

Dieta pudełkowa wybierana przez klienta jest komponowana w zależności od jego indywidualnych potrzeb. Przed jej wybraniem można się skonsultować z dietetykiem, który pozwoli ocenić preferencje smakowe danej osoby oraz określić ewentualne choroby lub alergie. Na podstawie zdobytych informacji zostaje stworzony specjalny zestaw pięciu posiłków dietetycznych. Jak stosować catering dietetyczny w domu?

Kto może skorzystać z cateringu dietetycznego w pudełkach?

Catering dietetyczny to gotowy plan, idealny dla osób, które są w ciągłym ruchu i chcą szybko schudnąć. Ten rodzaj diety jest również odpowiedni dla każdego, kto nie ma zbyt wiele czasu na planowanie posiłków lub robienie zakupów spożywczych. Tego typu diety są też często stosowane przez sportowców, którzy chcą się przygotować do zawodów. Dieta dla nich przygotowywana zawiera różnorodne posiłki, które są zbilansowane na bazie węglowodanów z uzupełnieniem niezbędnej ilości białka oraz tłuszczów. 

Jak wygląda dieta pudełkowa w domu?

Diety pudełkowe są przygotowywane zgodnie z upodobaniami i potrzebami zdrowotnymi klienta. Zawierają zestaw posiłków, które są gotowe do spożycia w odpowiednich ilościach. Ich zawartość zależy także od stanu zdrowia pacjenta, jego preferencji smakowych i budżetu. Mogą obejmować śniadanie, obiad, kolację i przekąski. Takie posiłki zawierają głównie białka, warzywa, owoce, węglowodany, tłuszcze i witaminy. Białka są niezbędne dla wzrostu mięśni i funkcji metabolicznych, a węglowodany są konieczne do produkcji energii. Zaś tłuszcze są potrzebne do wytwarzania hormonów i witamin.

Podczas szukania odpowiedniej firmy, warto postawić na coś sprawdzonego, na przykład catering dietetyczny w Gliwicach, który oferuje Primate.diet. Dzięki niemu będzie można oszczędzić czas na dojazdy do sklepów spożywczych i robieniu czasochłonnych zakupów.

Co wpływa na cenę diety pudełkowej?

Koszt diety zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to stan zdrowia klienta, jego preferencje smakowe i budżet. Takie posiłki zawierają wiele różnych składników w tym mięsa, ryby, warzywa, owoce, zioła, przyprawy i sosy. Dlatego siłą rzeczy to konkretne produkty i ich ceny wpływają na całkowity koszt diety. 

O cenie decyduje także liczba posiłków. Jeżeli wybierzemy potrawy na wszystkie pory dnia, automatycznie zapłacimy więcej niż przykładowo za sam obiad. Dobrej jakości pudełko, w którym mieści się jedzenie to dodatkowy koszt, ale warto zapłacić nieco więcej by móc spożywać posiłek w komfortowych warunkach. Transport również wlicza się w koszty diety pudełkowej, więc wybór odpowiedniego przewoźnika da pewność, że posiłki dotrą w nienaruszonym stanie. 

Jakie są rodzaje diet pudełkowych?

Obecnie na rynku można dostrzec wiele firm oferujących catering – dietę pudełkową, a im większe miasto, tym więcej dostępnych usług, z których można wybierać te najlepsze. Firmy zazwyczaj oferują kilka wariantów diety o urozmaiconych kalorycznościach. 

Do najpopularniejszych można zaliczyć diety: zbilansowane, paleo, dla wegetarian, bez laktozy, bez glutenu, dla wegan, ketogeniczna, z niskim indeksem glikemicznym, dla sportowców. Jeżeli chcemy prowadzić aktywny i zdrowy tryb życia, możemy też skorzystać z diety pudełkowej na masę, czyli takiej, która pomoże nam zbudować mięśnie. Oczywiście należy pamiętać o połączeniu jej z treningami. 

Leave a Comment