Blog

Dobra oczkarka jest narzędziem bardzo wygodnym, wytrzymałym, umożliwiającym wydajne i komfortowe oczkowanie. Wykorzystywana jest głównie przy banerach reklamowych, ale nie jest to jedyne jej przeznaczenie. Jej wykorzystanie może być dużo bardziej wszechstronne pod warunkiem, że zainwestujemy w dobry i profesjonalny sprzęt. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie profesjonalnej oczkarki, aby cieszyć się jej dużą funkcjonalnością.

Oczkarka – zasady działania

Oczkarka przeznaczona do szybkiego i wygodnego zakuwania oczek – jeden ruch narzędzia pozwala na dziurkowanie i jednoczesne zamontowanie oczka. Oczywiście jej wydajność będzie zależała w głównej mierze od tego, na jaki model się zdecydujemy. Nie wszystkie urządzenia tego typu pracują identycznie. Niemniej jednak większość oczkarek będzie charakteryzowała się podobną zasadą działania.

Oczywiście wymiar otworu będzie zależał od naszych preferencji. Zdecydowana większość modeli oczkarek pozwala wybierać średnicę oczka, dlatego też swobodnie dobierzemy ją do wielkości banneru. Urządzenia wysokiej jakości będą charakteryzowały się także doskonałą precyzją przy zakuwaniu.

Oczkarka ręczna czy oczkarka automatyczna – którą z nich wybrać?

To czy zdecydujemy się na ręczną czy automatyczną oczkarkę zależy głównie od naszych potrzeb. Na pewno oczkarki ręczne będą dobrą propozycją dla osób, które planują korzystać z nich tylko incydentalnie. Będą one odpowiednie dla osób, które np. prowadzą małe manufaktury, czy od czasu do czasu potrzebują przymocować baner reklamowy. Oczkraki ręczne znajdą też zastosowania podczas remontu w domu oraz w czasie drobnych prac wykończeniowych. Bardzo dobrze zabezpieczą otwory wykonane w różnego typu materiałach.  

Jeśli natomiast oczkowanie jest czynnością, którą wykonujemy dość często, najlepiej jest zaopatrzyć się w oczkarkę automatyczną. Takie sprzęty najczęściej nabywane są przez drukarnie czy profesjonalne agencje reklamowe, które wykorzystują je do banerów reklamowych. Oferują je np. firmy takie jak Zemat Technology Group (https://www.zemat.com/pl/blog/baza-wiedzy/oczkarka-czym-jest-oraz-do-czego-sie-jej-uzywa). Sprawdzają się we wszystkich miejscach, w których oczkowanie wykonywane jest na dużą skalę. W takich sytuacjach po prostu ręczne oczkowanie banerów czy plandek jest stratą czasu. Oczkarki automatyczne niewątpliwie zapewniają też lepsze i trwalsze efekty pracy.

Czym kierować się przy zakupie oczkarki?

Żeby wybrać najlepszą oczkarkę trzeba oczywiście określić, na jaką skalę ma być ona stosowana. Jeśli poszukujemy urządzenia profesjonalnego, które zapewni nam wydajną pracę oraz szersze możliwości, warto zainwestować w oczkarkę mechaniczną, która działa w sposób w pełni zautomatyzowany. Warto zwrócić uwagę na jej wymiary i parametry techniczne, wybierać produkty znanych i sprawdzonych marek, które zapewniają uniwersalne zastosowanie.

Warto zwrócić uwagę także na to czy urządzenie jest proste i intuicyjne w obsłudze, jaki wybór średnicy oczek oferuje oraz do jakich materiałów jest dedykowana. Dobre oczkarki pozwolą nam np. na oczkowanie opakowań żagli, siatek, namiotów czy innych wymagających materiałów.

Leave a Comment