Blog

Biżuteria na prezent to zawsze trafiony wybór. Jest symbolicznym prezentem i takim, który nosi się latami, a nawet całe życie.

Łańcuszek jako prezent urodzinowy

Czy łańcuszek srebrny to dobry prezent z okazji urodzin? Jak najbardziej. Po pierwsze, symbolika biżuterii jest zawsze bardzo duża. Sam w sobie niesie ze sobą przesłanie, a w zależności od rodzaju czy zawieszki, może wywołać u obdarowywanej osoby, szczery uśmiech zadowolenia. Biżuteria jest uznawana za prezent raczej dla bliskich osób, choć jeśli znamy gust osoby, której chcemy go kupić, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Jeśli chodzi o urodziny, to często coraz trudniej jest znaleźć sensowny prezent urodzinowy. Ale niezależnie od tego, czy będzie to córka nastolatka, żona czy dziewczyna, srebrne łańcuszki wydają się wspaniałym prezentem. Takim, który zostanie na lata i będzie przypominał o osobie, która go podarowała. Samo srebro pasuje praktycznie do wszystkiego i nie jest tak zobowiązujące jak złoto, w którym z kolei nie każdy czuje się dobrze. Srebro dobrze komponuje się z każdym typem urody, jak również w każdej grupy wiekowej. Czy będzie to pierwszy łańcuszek dla dziewczynki, czy też łańcuszek dla Babci na urodziny, zawsze będzie pasował ze względu na swoją popularność i symbolikę. 

Łańcuszek z zawieszką na specjalne okazje

Srebrne łańcuszki z zawieszką to podarunek najczęściej przeznaczony na wyjątkowe okazje. Jakie to okazje? Komunia dziecka lub rocznica. Komunia święta to okazja, która wymaga odpowiedniej oprawy symbolicznej. Rodzice chrzestni najczęściej stają przed dylematem, jaki prezent kupić. Rankingi prezentów na komunię potrafią zadziwić, ale nie trzeba ulegać modzie na drogie prezenty. Prezent od serca, niosący ze sobą przesłanie, dziecko zapamięta na całe życie, znacznie bardziej niż takie same, drogie prezenty. Z reguły pamiątki komunijne są przechowywane latami, a nawet całe życie. Podkreślają wagę wydarzenia jakim jest Komunia święta i intencje osoby obdarowującej. Zawieszki mogą być symbolami religijnymi typowymi dla tej okazji, czyli na przykład Matka Boska lub dzieciątko Jezus. Jeśli mowa o rocznicy, to wszelkiego rodzaju serca, zawieszki z kamieniami czy nawet litera imienia, sprawdzą się doskonale. Na rocznicę, takie prezenty będą wyrazem głębokich uczuć i sprawią, że druga połowa poczuje się wyjątkowo w takim dniu rocznicy związku czy ślubu. 

Czy łańcuszki to prezent tylko dla kobiet?

Nie jest to regułą, że tylko kobietom można kupować srebrne łańcuszki. Srebrne łańcuszki męskie mogą mieć ciekawe wzornictwo i oryginalne wykonanie, które spodoba się Panom. Zawieszkę należy dobrać zgodnie z naszą wiedzą na temat tego, jaki charakter ma osoba obdarowana. Może ona być jakimś symbolem związanym z naturą, sportem czy siłą. Tak samo, jeśli chodzi o męski łańcuszek, zazwyczaj Panowie preferują nieco grubsze łańcuszki. Grubszy łańcuszek z oryginalną zawieszką z charakterem może być noszony na co dzień, albo na specjalne okazje, w zależności od całej stylizacji. Srebrny łańcuszek męski o grubszym splocie, nałożony na zwykły czarny podkoszulek, może robić duże wrażenie i przyciągać spojrzenia. Biżuteria męska nie jest już czymś nadzwyczajnym i Panowie coraz częściej decydują się na nią. Łańcuszek srebrny ma uniwersalny styl, zatem sprawdzi się do praktycznie każdej stylizacji. Gdzie można znaleźć łańcuszki srebrne na różne okazje? Sklep Srebropol oferuje szeroki asortyment biżuterii na różne okazje i przede wszystkim na prezent. 

Leave a Comment