Blog

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy nie tylko do tego, jak się odżywiamy, czy uprawiamy aktywność fizyczną, ale także do tego, na czym śpimy. Sen zajmuje nam 1/3 dnia, a więc jest bardzo istotny dla naszego organizmu. Możliwość zregenerowania się po ciężkim dniu jest więc dla nas bardzo ważne, ale wybierając zły materac do spania możemy narazić się na problemy z bólem kręgosłupa i ogólnym zmęczeniem po przebudzeniu. Jakie są rodzaje materaców do wyboru i komu są dedykowane?

Materace lateksowe

Jednym z najlepszych rodzajów materacy do spania są modele lateksowe, które produkuje się z pianki lateksowej. Ich dużym atutem jest to, że zapewniają wysoką elastyczność, co przekłada się na wysoki komfort snu. Ponadto są one bardzo trwałe i nie odszktałcają się wraz z upływem lat. Materace lateksowe cechują się także właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybiczymi, dzięki czemu mogą być używane przez dzieci i alergików.

W materacach lateksowych znajduje się rozbudowana sieć mikroporów, które odpowiadają za bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu organizm nie przegrzewa się podczas snu, co z kolei eliminuje problem pocenia się i zwiększa poziom higieny snu. Warto również dodać, że ten model materacy zaliczany jest do tak zwanych cichych, ponieważ nie wydaje żadnych dźwięków podczas zmiany pozycji. Takie materace dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/materace/.

Materace piankowe wysokoelastyczne i termoelastyczne

Innym rodzajem materacy, które można znaleźć w sklepach, to modele piankowe termoelastyczne. Ich zaletą jest to, że dobrze dopasowują się do kształtu ciała i reagują na wytwarzane przez nie ciepło. Dzięki temu dochodzi do znacznie mniejszego nacisku na mięśnie i naczynia krwionośne, co odczuwalne jest wyższym komfortem snu. Dzięki świetnemu dopasowaniu, ciało na całej powierzchni jest bardzo dobrze podparte.

Materace wysokoelastyczne, jak sama nazwa mówi, charakteryzują się wysoką elastycznością. Pod wpływem nacisku ciała dopasowują się do niego i jego naturalnych kształtów. Ponadto są one bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia, a na dodatek uznawane są za materace, które są najlepiej wentylowane dzięki swojej specjalnej konstrukcji.

Materace sprężynowe bonelowe i kieszeniowe

Materace bonelowe tworzą siatkę sprężyn, które spięte są drutem. Efektem takiego rozwiązania jest to, że ciężar rozkłada się na materacu na całej jego powierzchni. Jest on bardzo uniwersalny, ponieważ może służyć osobom o różnej masie ciała, a także preferencjach i układaniu się podczas snu. Z kolei materace kieszeniowe składają się z tradycyjnych sprężyn. Każda z nich jest umieszczona w wykonanej z tkaniny i oddzielnej kieszeni. Dzięki temu sprężyny pracują niezależnie od siebie, co sprawia, że nacisk wywierany na jedną z nich nie działa na drugą. W efekcie materac kieszeniowy bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, a położenie się na łóżku drugiej osoby nie jest wyczuwalne.

Leave a Comment