Blog

Operacyjne leczenie ginekomastii można wykonać przy życiu dwóch metod. W każdym z przypadków uzyskany efekt jest satysfakcjonujący, blizny niewielkie lub nawet niewidoczne, a samopoczucie pacjenta na znacznie lepszym poziomie.

Leczenie ginekomastii z otyłości

W sytuacji, kiedy powodem ginekomastii jest otyłość, stosuje się metodę liposukcji, czyli odsysania tłuszczu w obrębie sutka. Pod skórę wprowadzone zostają specjalne kaniule, których zadaniem jest usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabieg taki jest bezbolesny, a pacjent może wrócić do domu i aktywności fizycznej, jeszcze tego samego dnia.

Leczenie ginekomastii przerostowej

W przypadku, kiedy ginekomastia spowodowana jest przerostem tkanki gruczołowej lub włóknistej, konieczne jest wykonanie zabiegu, który ma na cel usunięcie tych przerostów. Jeżeli ginekomastia jest rozwinięta dość silnie, to nie ma możliwości, żeby usnąć ją przy pomocy liposukcji, bo to, co znajduje się w piersiach, to nie tłuszcz a gruczoł i tkanki włókniste. Podczas chirurgicznej operacji ginekomastii, lekarz nacina sutek wokół otoczki brodawki i tym sposobem otwiera sobie dostęp o gruczołu, którego następnie formuje. Jeżeli okaże się, że po usunięciu nadmiaru, na klatce piersiowej pacjenta występuje nadmiar skóry, lekarz wycina go i zszywa wszystko tak, aby uniknąć widoczności blizn.  Te jednak zawsze mogą się pojawić i musimy być tego świadomi decydując się na wykonanie zabiegu.

Efekty chirurgicznego leczenia

Chirurgiczne usuniecie ginekomastii gwarantuje, że klatka piersiowa pacjenta będzie miała męski wygląd, a piersi zostaną zmniejszone. Sprawi to, że wróci pewność siebie, a rozbieranie się i zakładanie dobrze dopasowanych ubrań, nie będzie już problemem. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może poddać się zabiegowi usunięcia ginekomastii. Nie kwalifikują się do niego mężczyźni, którzy zażywają anaboliki, cierpią na chorobę alkoholową, albo mają dużą otyłość.

Jeżeli otyły pan chce usunąć ginekomastię, w pierwszej kolejności powinien rozważyć konieczność częściowego odchudzenia się. Może się bowiem okazać, że wraz z utratą masy ciała, ginekomastia również się zmniejszy, bowiem sutek wypełniony jest nie tylko przerośniętym gruczołem, ale również tkanką tłuszczową, która się w tym miejscu odłożyła.

Skuteczność leczenia ginekomastii

Nad skutecznością zabiegu nie ma się co właściwie zastawiać. Daje on momentalne efekty i co najważniejsze, widać je jak na dłoni. Klatka piersiowa staje się bardziej paska, znika obwisłość w okolicy biustu, a pacjent wygląda męsko, nie zaś jak kobieta. To dużo zmienia, modyfikacji ulega nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również to, jak człowiek postrzega samego siebie. Jednym mankamentem, który może pojawić się po operacyjnym leczeniu ginekomastii, są blizny. Dlatego też zabieg niewskazany jest dla osób, które mają skłonność do powstawania blizn przerostowych. Jeżeli takowe u danej osoby się nie tworzą, to właściwa pielęgnacja sprawi, że ślady cięć będą niewidoczne lub widoczne w bardzo słabym stopniu.

Leave a Comment