Blog

W większości przypadków słyszy się o kobietach, które nie są zadowolone ze swoich małych piersi i chciałyby je powiększyć. Ale nie tylko ten problem doskwiera płci pięknej, czasami piersi są wręcz za duże i utrudniają normalne życie. W takim przypadku pomniejszenie piersi wraz z ich liftingiem, daje wymierne rezultaty i pomaga w osiągnięciu nie tylko lepszego samopoczucia, ale i wyglądu.

Zbyt duże piersi – co zrobić?

Czasami wielkość piersi nie współgra z gabarytami ciała. Drobna kobieta obdarzona jest naprawdę imponującym biustem, który po pierwsze nie komponuje się z jej ciałem, po drugie natomiast utrudnia jej normalne funkcjonowanie. W innym przypadku nawet wysoka i dobrze zbudowana kobieta, ma biust tak duży i w takim kształcie, że powoduje on u niej bóle kręgosłupa i jest prawdziwym obciążeniem. Mastopeksja pozwala na jednoczesną poprawę kształtu piersi, zredukowanie nadmiaru skóry oraz wycięcie części gruczołu piersiowego, który stanowi przeważającą masę biustu.

Korekcja kształtu piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a podczas operacji lekarz wykonuje kilka cięć, za pomocą których modeluje biust, podciąga do góry brodawkę sutkową oraz nadaje piersiom właściwego kształtu. Zabieg nie jest bolesny, jadajże po jego wykonaniu trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Pojawić się może ból, zasinienie czy opuchlizna.

Zastępstwo za lifting piersi?

Mastopeksja jest mimo wszystko jednym, skutecznym sposobem na to, żeby zredukować biust. Niestety takiej mocy nie mają żadne ćwiczenia czy (no chyba, że spalimy część tkanki tłuszczowej). Nawet, jeśli taka redukcja się powiedzie, to bardzo prawdopodobne jest, że po odchudzaniu pozostanie nam nadmiar skóry, który będzie jeszcze bardziej szpecił biust i jego się już we własnym zakresie nie pozbędziemy.

Na rynku dostępnych jest wiele kremów, żeli i olejków, których producenci zapewniają, że systematyczne używanie jest w stanie ujędrnić nasz biust. Spójrzmy prawdzie w oczy, zewnętrzny efekt ujędrnienia, co prawda może wystąpić, ale bardzo nikły. Nie jest możliwe, żeby jakikolwiek kosmetyk zadział na tkanki tak, żeby doprowadzić do ich skurczenia i podniesienia. Tylko fachowo wykonany lifting piersi, jest w stanie dać nam takie rezultaty.

Piersi nie zmniejszymy samodzielnie z efektem takim, jaki uzyskuje się po wyjściu od chirurga. Nie jest to możliwe, dlatego też tak wiele kobiet, które mają naprawdę zbyt duże biusty, decyduje się, żeby udać się na operację i definitywnie poprawić wygląd swojego biustu.

Leave a Comment