Blog

Lechia Gdańsk jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych i renomowanych klubów w polskiej Ekstraklasie, czego dowodem jest zajęte czwarte miejsce na zakończenie ubiegłego sezonu ligowego, co zapewniło im miejsce w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Europejskie puchary okazały się pocałunkiem śmierci dla tego zespołu, gdyż w rozgrywkach ligowych zespół spisywał się poniżej oczekiwań kibiców, gdyż za taki należy uznać zaledwie osiem punktów zdobytych w dwunastu meczach.

Niewiele lepiej jest w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie już w 1/8 finału tych rozgrywek dojdzie do pojedynku z Legią Warszawa, która pod wodzą trenera Kosty Runjaicia spisuje się bardzo solidnie i w tabeli ligowej zajmuje trzecie miejsce, z taką samą ilością punktów jak druga Wisła Płock. Można zatem spodziewać się, że obecny sezon ligowy zakończy się bez miejsca premiowanego awansem do europejskich pucharów, co na pewno odbije się na klubowych finansach i sprzedaży karnetów na rundę wiosenną oraz na następny sezon, o ile oczywiście uda się utrzymać drużynę w Ekstraklasie. 

Sytuacja Gdańszczan w Ekstraklasie

Do rozegrania pozostał jeden mecz zaległy, na własnym boisku z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się 18 listopada o 20:30 w Gdańsku.Tak fatalne wyniki spowodowały, że trenera Tomasza Kaczmarka zastąpił Marcin Kaczmarek. Pewnym przejawem optymizmu było zwycięstwo z Cracovią 1-0, po kontrowersyjnym rzucie karnym, który wykorzystał niezawodny kapitan Flavio Paixao. Do końca rundy jesiennej rozgrywek pozostało zaledwie cztery kolejki ligowe, dlatego też, jeśli drużyna trenera Kaczmarka chce utrzymać się w Ekstraklasie, musi wygrać najbliższe mecze ligowe. Pierwsza taka okazja przydarzy się już w najbliższy poniedziałek, kiedy to ich rywalem będzie Zagłębie Lubin. Zespół z Dolnego Śląska przeżywa w ostatnim czasie gorszy okres, czego najlepszym dowodem jest porażka w 1/16 finału Pucharu Polski, z drugoligowym Motorem Lublin. Warto mieć na uwadze, że Miedziowi przegrali zaledwie jedno spotkanie na własnym boisku- z Radomiakiem Radom 0-1. 

To właśnie od dyspozycji Paixao najbardziej zależy to, czy Gdańszczanom uda się utrzymać w Ekstraklasie. Jednym z powodów zwolnienia trenera Marcina Kaczmarka, było to, że nie uwzględniał w wyjściowej jedenastce doświadczonego Portugalczyka, który w tym sezonie strzelił już pięć bramek. Oprócz niego mocnym punktem tego zespołu jest doświadczony słowacki bramkarz Dusan Kuciak, który wielokrotnie ratował swój zespół w wielu beznadziejnych sytuacjach.

Najsłabszym punktem tego zespołu jest bezapelacyjnie linia obrony, w której najbardziej brakuje zdecydowanego lidera, który mógłby ustabilizować grę obronną zespołu, szczególnie w meczach z silniejszymi przeciwnikami. Dobitym przykładem na potwierdzenie tej tezy był mecz z liderem, Rakowem Częstochowa, przegrany 0-3 praktycznie bez walki i zaangażowania. Raków to obecnie najlepszy zespół w Ekstraklasie, który stracił zaledwie dziewięć bramek w trzynastu spotkaniach, stąd też nie ma wątpliwości, dlaczego innym zespołom tak trudno jest go pokonać 

Czytaj także: Czy lechia spadnie z pierwszej ligi?

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Leave a Comment