Blog

Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu, jednak wciąż wiele osób nie potrafi dokładnie odpowiedzieć na pytanie – dlaczego? Często wydaje nam się, że jedyna potrzebna wiedza na temat oleju, to fakt, że należy go wymieniać co 10-15 tysięcy kilometrów. Warto jednak zagłębić się w temat i poznać dokładnie wszystkie jego funkcje, które opisane zostały w poniższym artykule.

Do czego służy olej silnikowy i za co odpowiada?

Bez oleju silnikowego nie zajechalibyśmy daleko. Jego podstawową funkcją, jest smarowanie ruchomych części silnika, które uruchamiają się wraz z samochodem. Musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że części te działają w różnych temperaturach. Źle dobrany olej silnikowy, może doprowadzić do zerwania filmu olejowego, a następnie do poważnej awarii. Kolejną ważną funkcją oleju, jest odprowadzanie ciepła z poszczególnych elementów silnika. Niektóre z nich, nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur, dlatego ważne jest aby olej miał bardzo wysoki stopień samozapłonu, posiadał stabilność temperaturową oraz nie utleniał się w nagrzanym silniku. Oleje silnikowe odpowiadają również za szczelność elementów takich jak cylindry czy pierścienie. Ponad to, utrzymują silnik w czystości, zapobiegając odkładaniu się nisko- oraz wysokotemperaturowych odpadów. Ostatnią możliwością oleju silnikowego, jest ochrona sprzętu przed korozją. Jak widać, jest to produkt niezbędny do prawidłowego działania pojazdu.

Oleje silnikowe – gdzie najlepiej się zaopatrzyć?

Oleje silnikowe możemy znaleźć na praktycznie każdej stacji benzynowej. Jest to bardzo pomocne w przypadku nagłej potrzeby uzupełnienia oleju, którego zapas niezauważenie się skończył. Stacje posiadają jednak jedną bardzo znaczącą wadę – ceny. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w olej silnikowy, a przy okazji wydać o wiele mniej pieniędzy, warto wziąć pod uwagę ofertę, która znajduje się na stronie http://al-cor.pl/. Dzięki dużemu wyborowi, na pewno uda się znaleźć produkt o najwyższej jakości, odpowiedni dla naszego pojazdu. 

Leave a Comment