Blog

Oszczędzanie byłaby znacznie łatwiejsze, gdyby nie wszechobecne reklamy nakłaniające nas do zakupu wszelkiej maści produktów. Kuszące propozycje atakują z każdej strony, a przecież środki bywają ograniczone. Jak należy postępować i gdzie szukać sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy?

Sprawdzone sklepy

Należy zacząć od podstawowych kwestii związanych z codziennymi wydatkami. Niejednokrotnie kupujemy żywność w sklepach, które znajdują się w pobliżu, nie uwzględniając innych opcji, które być może czają się tuż za rogiem, a znacząco zredukują nasze koszty. Warto zainteresować się okolicznymi sklepami lub targowiskami, by porównać ceny żywności i zweryfikować, czy nasz ulubiony sklep nie jest czasem jednym z droższych w okolicy.

Pamiętajmy również o powszechnie już przyjętych programach znanych marketów, które niejednokrotnie redukują kwotę produktu wyłącznie ze względu na korzystanie z firmowej aplikacji lub karty. Posiadanie karty wiąże się jedynie z zarejestrowaniem, a przy regularnych zakupach pozwoli nam zaoszczędzić ogromne sumy lub zdobyć odpowiednią ilość punktów, które będzie można wymienić na konkretne produkty.

Stołowanie się na mieście

Jeżeli styl życia pozwala nam jedynie na stołowanie się w restauracjach lub miejscach serwujących gorący posiłek, to starajmy się szukać miejsc, w których obowiązują niższe stawki za posiłek do konkretnej lub od konkretnej godziny. Te powszedniejące już standardy pozwolą nam zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali tygodnia. Dodatkowo warto zainteresować się miejscami, do których chętnie zaglądają studenci. To właśnie w takich miejscach na ogół zjemy pyszne obiady za symboliczną kwotę!

Oszczędzanie z bankiem

Żyjemy w czasach, w których transakcje bezgotówkowe coraz częściej zastępują swoją analogową wersje. Wiele banków oferuje programy oszczędnościowe, które powodują, że po każdej płatności następuje mini przelew na nasze wewnętrzne konto oszczędnościowe. Od nas zależy ustalenie zaokrąglenia kwoty, której różnica zostanie przelana na oszczędności. Jest to fantastyczny sposób na „zachomikowanie” pewnej kwoty w skali miesiąca, której nie powinniśmy fizycznie odczuć po realizacji płatności.

Ogrzewanie

Jeżeli mamy jakikolwiek wpływ na to, czy zamieszkamy w mieszkaniu z ogrzewaniem gazowym, to wybierzmy właśnie taką opcję! Okazuje się, że zarówno w przypadku auta jak i mieszkania, gaz jest najtańszą opcją, dlatego warto postarać się o taki sposób ogrzewania. Oszczędności same wpadną do kieszeni, zwłaszcza w sezonie grzewczym!

Nie rezygnuj z rozrywki

Oszczędzanie pieniędzy nie wiąże się wyłącznie z wytężonym wysiłkiem czy rezygnowaniem z każdej, nawet najdrobniejszej przyjemności. Należy jednak wziąć pod uwagę wszelkie dostępne możliwości, dzięki którym wyjście do kina nie stanie się wydatkiem, nad którym trzeba będzie się dwa razy zastanawiać. Być może warto przełożyć seans na dzień, w którym cena jednego biletu jest dwa razy niższa niż w każdy inny dzień? Ekonomiczne podejście do rozrywki wchodzi w krew i wbrew pozorom może być źródłem ogromnej satysfakcji, ale również sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy!

Leave a Comment