Blog

Szukasz pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki? Nie wiesz, na co się zdecydować? Poznaj przygotowane przez nas propozycje, aby wybrać najpiękniejszą biżuterię na oświadczyny!

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Wielu mężczyzn ma problem z wyborem pierścionka zaręczynowego. Duży asortyment wcale nie ułatwia wyboru odpowiedniej biżuterii. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Dobry pierścionek zaręczynowy powinien spełniać kilka ważnych wymagań. Przede wszystkim powinien być on właściwie dopasowany do dłoni wybranki, czyli duże znaczenie ma wybór jego właściwego rozmiaru. Ponadto powinien on odpowiadać jej gustowi, aby był czarującym dodatkiem, na który zawsze będzie spoglądało się z rozczuleniem, ale także z zachwytem nad jego urokiem.

Atrakcyjny pierścionek na zaręczyny nie musi być jednak wcale bardzo drogi. Przyjęło się przekonanie, że pierścionek ten powinien kosztować trzykrotność zarobków mężczyzny, jednak nie warto się nim przejmować. Aby kupić piękny, trwały pierścionek, nie trzeba przeznaczać na ten cel fortuny.

Pierścionki zaręczynowe – najpiękniejsze modele na oświadczyny

Jeżeli poszukujesz biżuterii na oświadczyny, sprawdź pomysły na pierścionki zaręczynowe. Na co warto się zdecydować?

Złoty pierścionek z diamentem – klasyczny wybór

To zdecydowanie najbardziej popularny typ pierścionków zaręczynowych, ponieważ jest on lubiany przez większość kobiet i wszedł przez to do kanonu najczęściej kupowanych modeli. Pierścionki tego typu są wykonane ze złota żółtego, które uzupełnione jest o efektowne diamenty, najczęściej o brylantowym szlifie. W ten sposób powstaje biżuteria ponadczasowa i luksusowa.

Pierścionek zaręczynowy z platyny – trwałość na wieki

Gdy pierścionek ma być efektowny, ale też wyjątkowo trwały, warto zapoznać się z kolekcjami biżuterii platynowej. Wykonane z tego kruszcu pierścionki wyróżniają się wysoką wytrzymałością i przy tym niebanalnym wyglądem. Mają one jednak dość wysokie ceny.

Złoty pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem – alternatywa dla diamentu

Jeżeli szukasz biżuterii, która będzie doskonałą alternatywą dla klasycznego pierścionka wyposażonego w diament, sprawdź modele z kolorowymi kamieniami. Do tej kategorii zaliczają się między innymi pierścionki z rubinami, szmaragdami, szafirami, topazami. Szeroką gamę zachwycającej biżuterii tego typu oferuje jubiler Arlekin Design z Krakowa.

Pierścionek z białego złota – piękny i wytrzymały

Białe złoto jest rodzajem złotego stopu, który zawiera między innymi dodatek srebra czy niklu, co powoduje, że nabiera on srebrzystego koloru. Może być on także rodowany, czyli pokrywany warstwą dekoracyjnego rodu, co powoduje, że wygląda on jak szlachetna platyna. Takie pierścionki doskonale nadają się dla kobiet, które nie przepadają za złotem żółtym i wolą biżuterię wykonaną ze srebra.

Pierścionek zaręczynowy ze złota różowego – modny wybór

Kapitalnym wyborem dla tych kobiet, które podążają za modą, ale też nie przepadają ani za złotem żółtym, ani za srebrem, będzie pierścionek zaręczynowy ze złota różowego.

Gdzie kupić pierścionek na zaręczyny?

Gdy poszukiwane są piękne pierścionki zaręczynowe Kraków jest jednym z wielu miast, w którym można zakupić je w wielu salonach jubilerskich.

Do dyspozycji są zarówno znane i popularne salony sygnowane luksusowymi markami, jak i mniejsze, niej znane pracownie jubilerskie. Warto też wskazać, że pierścionki zaręczynowe można także zakupić w internecie – to wygodna opcja dla tych mężczyzn, którzy nie mają zbyt dużo czasu na odwiedzanie sklepów z biżuterią.

Leave a Comment