Blog

Technologia pozwala nam na coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jednym z nich, są wirtualne spacery. Dzięki wykorzystaniu specjalnej kamery lub aparatu, jesteśmy w stanie znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie, nie wstając z kanapy. Kto wie, być może w obecnych czasach jest to przyszłość podróżowania?

Jak działają wirtualne spacery

Do wykonania wirtualnego spaceru, potrzebny jest przede wszystkim – 360-stopniowy aparat lub kamera oraz miejsce do sfotografowania. Dzięki nim, jesteśmy w stanie bardzo realistycznie oddać urok danego miejsca oraz jego cechy charakterystyczne. Tego rodzaju zdjęcia możemy dowolnie obracać w pionie oraz poziomie. Jest to niezwykle przydatna funkcja, jeśli chcemy sfotografować zabytkowy kościół, który posiada piękne zdobienia stropu. Czas wykonania jednego zdjęcia, to około 5 minut, lecz należy brać pod uwagę wszelkie utrudnienia, które mogą wystąpić w miejscu które chcemy sfotografować. W miejscach typowo turystycznych, lepiej wyznaczyć sobie czas w którym ruch jest mniejszy, tak aby nie musieć czekać na zwolnienie się danego miejsca. Zdjęcia są następnie edytowane w specjalnym programie, tak aby osiągnąć najbardziej płynny efekt przejść z miejsca do miejsca.

Do czego możemy wykorzystać wirtualne spacery?

Zakres przestrzeni w których można wykorzystać wirtualne spacery jest bardzo szeroki. Mogą to być na przykład zdjęcia mieszkań, dla firmy zajmującej się sprzedażą nieruchomości. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, potencjalni klienci mają możliwość obejrzenia całego mieszkania bez konieczności umawiania się na wizytację na żywo. Wirtualne spacery sprawdzą się również, jako sposób na przedstawienie swojej firmy na stronie internetowej. Pokaże to osobom zainteresowanym, że nie mamy przed nimi nic do ukrycia oraz skłoni do odwiedzenia placówki i przekonania się o tym na własnej skórze. Więcej informacji na temat wirtualnych spacerów znajdziemy na stronie http://spacery360.com/. Jeśli zastanawiasz się jak ulepszyć wizerunek swojej firmy lub innego miejsca, które chcesz zaprezentować, wirtualny spacer może okazać się najlepszą decyzją.

Leave a Comment