Blog

Nie wiesz czy zdecydować się na wynajem samochodu? W tym artykule przybliżymy historię oraz zasady, które obowiązują w branży wypożyczalni samochodowych. Zapraszamy do lektury! 

Wynajem samochodów – krótka historia 

W 1916 roku, Joe Saunders – obecnie uważany za twórce wypożyczalni samochodów, przemierzał setki kilometrów w poszukiwaniu nieruchomości na sprzedaż. W trasie napotkała go jednak awaria pojazdu. Jako, że wciąż musiał się przemieszczać, wpadł na pomysł pożyczenia auta od jednego ze swoich pracowników. Odbywało się to oczywiście za opłatą, która wynosiła 6 centów za każdą przemierzoną milę. Saunders zauważył w tym pomysł na biznes i po dziesięciu latach, wynajmował już ponad setkę aut. Były to Fordy T, autorstwa nikogo innego jak Henry Forda. Jest to świetny przykład możliwości zrobienia bardzo przydatnego biznesu z niefortunnej sytuacji. Dzięki awarii, która miała miejsce ponad 100 lat temu, możemy cieszyć się autami na wynajem.

Wynajem samochodów – jak to w sumie działa?

Aby wynająć auto, potrzebujemy tak naprawdę jedynie prawa jazdy. Klienci, którzy pojawiają się w wypożyczalniach aut, potrzebują pojazdu na określony czas, dlatego nie decydują się na zakup auta na wyłączność, ponieważ im się to nie opłaca. Zadaniem wypożyczalni, jest przygotować odpowiednią umowę dla klienta, zadbanie o przegląd i ubezpieczenie pojazdów oraz obsługa na najwyższym poziomie. Im bardziej luksusowe auta na wynajem, tym bardziej poważni klienci. Każde auto przez wynajęciem, powinno być dokładnie obejrzane oraz oddane z pełnym bakiem paliwa. Taka sama formuła obowiązuje podczas oddawaniu pojazdu. Niektóre firmy, posiadają swoje własne ustalenia, które mogą pozwalać na zwrot samochodu bez pełnego baku, jednak należy się przygotować, że w większości wypożyczalni spotka nas właśnie taka zasada. Wynajem samochodów w Toruniu może pochwalić się firmą https://transtor.pl/, która posiada w zanadrzu wiele ciekawych pojazdów. Dodatkowo, swoje usługi oferują na terenie całej Polski. 

Leave a Comment