Blog

Jedna liposukcja drugiej nierówna. Z uwagi na mnogość metod, nie można do końca określić przebiegu operacji w sposób ogólny. Warto jednak powiedzieć sobie o cechach wspólnych, które są składową wszystkich rodzajów zabiegów wykonywanych na biodrach. Liposukcja bioder to przecież przede wszystkim metoda modelowania, która ma przecież wiele obliczy.

Bezpieczeństwo zabiegu liposukcji bioder

Obecnie wykorzystywane metody liposukcji, mają to do siebie, że są niemal całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Ma on pewność, że zabieg wykonuje wykwalifikowany lekarz i personel asystujący, który przeszedł wszystkie, konieczne szkolenia. Odsysanie tłuszczu z bioder jest bezbolesne, bowiem do zabiegu wykorzystywane są nowoczesne metody znieczulenia, które gwarantują, że pacjent nie poczuje dosłownie niczego, podczas gdy lekarz będzie pracował nad usunięciem tkanki tłuszczowej.

Kwestia blizn pozabiegowych

Tradycyjna liposukcja bioder wiązała się z ewentualnymi bliznami. Podczas zabiegów chirurgicznych, nigdy nie można takiego prawdopodobieństwa całkowicie wykluczyć. Jeżeli naruszona zostaje warstwa termalna i tkanki podskórne, organizm może goić się w różnym tempie. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta. Jeżeli dana osoba ma skłonność do powstawania blizn przerostowych, to tradycyjna liposukcja bioder nie powinna być u takiej osoby wykonywana. Jeżeli natomiast nie ma takiej skłonności, to również nie można wykluczyć, że blizny się nie pojawią. Co prawda cięcia są małe i wykonywane w miejscach niewidocznych, ale nawet takie nawyki, jak palenie papierosów, mogą skutecznie zaburzać proces prawidłowego gojenia się ran.

Liposukcja bioder i rekonwalescencja

W przypadku nieinwazyjnych metod odsysania tłuszczu z bioder, rekonwalescencja praktycznie nie występuje. Pacjent wraca do domu od razu po zabiegu i może wykonywać większość zwyczajnych czynności, a jedynym problemem, jaki będzie mu wtedy doskwierał, jest ewentualny ból. Jeżeli do zabiegu wykorzystywane są kaniule i ssące urządzenia, problem jest większy. Wtedy mamy do czynienia z ranami, z których mogą sączyć się płyny tkankowe i które trzeba odpowiednio pielęgnować. Jeśli zabieg wykonywany byłby w znieczuleniu miejscowym, pacjent czy też pacjentka musiałaby pozostać w klinice przynajmniej jedną dobę.

Powrót do aktywności po liposukcji

Jeżeli ewentualne rany goją się dobrze, a pacjent czuje się na siłach, może wrócić do zwykłej aktywności tak szybko, jak się tylko da. Niewskazane jest niepotrzebne leżenie, które tylko rozleniwia mięśnie i stawy, spokojnie można wykonywać wszystkie obowiązki i wrócić do pracy, nawet następnego dnia w przypadku liposukcji laserowej czy ultradźwiękowej oraz po tygodniu, jeśli była wykonywana tradycyjna liposukcja bioder. Wtedy to opuchlizna i ból powinny już zniknąć na dobre, a pacjent zacząć zauważać pierwsze, pozytywne efekty zabiegu.

Leave a Comment