Blog

Mawia się, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Jest to metafora pracy i jej efektów ubocznych. Jak zatem wytłumaczyć powstanie wiór papierowych?

Możemy odwrócić sytuację i stwierdzić, że wióra papierowe powstały po to, aby nie było efektów ubocznych w czasie transportu paczek.

Jedną z możliwości wykorzystania wiór papierowych jest właśnie zabezpieczenie przesyłanych towarów przed uszkodzeniem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że paczki w całym cyklu doręczenia czeka, a wręcz czyha na nie wiele niesprzyjających okoliczności. Przeciwności po drodze może być bez liku. Źłe zabezpieczenie wszystkich paczek podczas transportu, niedogodne warunki atmosferyczne i wiele innych. Aby zapobiec ewentualnym zwrotom uszkodzonego towaru i dokładnie zabezpieczyć przesyłane produkty warto zainteresować się wypełniaczami w postaci wiór papierowych.

Wbrew pozorom, wióry papierowe, mimo swojej zwyczajności posiadają niezwyczajne zalety. Przede wszystkim na oklaski zasługuje fakt, że jest to produkt w całości biodegradowalny, a to oznacza, że jest produktem ekologicznymi i doskonałą alternatywą dla plastikowych odpowiedników typu folia bąbelkowa lub plastikowe poduszki powietrzne. Niech jednak nie zwiedzie Cię niepozorny wygląd i rozmiar wiór papierowych. Ich kształt jest w pełni przemyślany. Długie paski papieru w kształcie zygzaków to idealna ochrona przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi oraz zarysowaniami.

Nieocenioną zaletą wiór papierowych jest ich waga. Ważną tyle co nic, a więc sztucznie nie zwiększają wagi naszej przesyłki. Tym samym nie musimy za nią więcej zapłacić. Jeżeli ekologiczne podejście jest równoznaczne z tańszym rozwiązaniem, to aż żal z niego nie korzystać. Co więcej, wióra papierowe są bardzo wydajne. Kilogram tego wypełniacza wystarczy do spakowania kilku paczek, a dodatkowo odbiorca paczki będzie mógł go ponownie wykorzystać w kolejnych przesyłkach a nawet podczas przeprowadzki.

Wzrokowcy docenią wióra papierowe za mnogość barw w jakich są produkowane. Każda branża, każdy klient znajdzie coś skrojonego (dosłownie) na swoją miarę. Ze względu na swoją estetykę, wypełniacz sprawdzi się nie tylko w transporcie paczek, ale także podczas pakowania prezentów. Wióra prezentują się znakomicie, niczym sianko dla zakupionego prezentu.

Pamiętaj, odpowiednie wypełnienie pustych przestrzeni w kartonie lub pudełku podczas transportu to podstawa. Wióra papierowe zostały stworzone do tego, aby zabezpieczać produkty i towary przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Leave a Comment