Blog

Zlewozmywaki to integralna część każdej kuchni. To niezbędny detal, który z czasem przestał mieć znaczenie wyłącznie użytkowe, ale stał się ważną składową estetyki pomieszczenia. Zlewozmywaki mogą być zintegrowane z głównym blatem i tworzyć z nim jedną płaską powierzchnię lub wystawać ponad tę płaszczyznę – pierwszy z nich to zlewozmywak podblatowy, drugi nablatowy. Oba typy wykonuje się z podobnych materiałów, a różni je sposób montażu mający konsekwencje dla funkcjonalności i ostatecznego efektu kuchni. 

Zlewozmywaki podblatowe funkcjonalne i estetyczne

Zlewozmywaki podblatowe nazywa się również podwieszanymi. W naszej ofercie stanowią największą grupę produktową. Nazwa tego detalu związana jest ze sposobem montażu, który wymaga umieszczenia zlewozmywaka pod kuchennym blatem. Żaden z elementów systemu nie wystaje ponad powierzchnię, dzięki czemu unikamy niebezpieczeństwa wniknięcia okruszków pomiędzy spojenie blatu i zlewozmywaka. W ten sposób w każdym momencie, już mechanicznie możemy usuwać resztki z blatu bezpośrednio do kranu. 

Montaż zlewozmywaków podblatowych musi być precyzyjny, ale skala trudności nie odbiega od innych modeli. Aby uzyskać optymalny dostęp, blat roboczy musi być wcześniej wyfrezowany, jednak ostateczny efekt wart jest tego wysiłku. 

Granitowe zlewozmywaki podblatowe

Zlewozmywaki podblatowe wykonane z granitu czy kompozytu to jeden z najbardziej efektownych detali w kuchni. Może być jednokomorowy lub dwukomorowy. Granit to surowiec, który kształtuje się w zależności od potrzeb. Szczególnie wygodne jest połączenie funkcjonalności blatu i zlewozmywaka. Dzięki temu gładką powierzchnię blatu nie zaburza ociekacz czy suszarka. Zlewozmywaki podblatowe i ich otoczenie  łatwo utrzymuje się w czystości, co ma ogromne znaczenie w kuchniach będących centrum rodzinnym domu, gdzie przez cały dzień przewijają się domownicy. 

Zlewozmywaki podblatowe wyróżnia jeszcze jeden szczegół – dowolna wielkość. Będą one zatem funkcjonalne w wieloosobowych rodzinach, ale są równie atrakcyjne w małych mieszkaniach, gdzie walczy się o każdy centymetr kuchennej powierzchni. Dzięki temu, że „znikają” z zasięgu oka doskonale organizują przestrzeń ukrywając swoją obecność. 

Leave a Comment